Optimální kontrola světla a tepla umožňuje změnit podkroví na komfortní prostor k bydlení a k práci.

Markýza s elektrickým ovládáním je žádoucím spojením efektivity ochrany před nahříváním a komfortním ovládáním. Díky tomu, že markýza absorbuje sluneční záření již před zasklením a emituje teplo ven, značně lépe chrání před horkem v porovnání s vnitřními stínícími doplňky. Zároveň umožňuje přísun přirozeného světla a vizuální kontakt s okolím. Navíc umístění markýzy za oknem nezmenšuje prosklenou plochu. Firma FAKRO testovala účinnost ochrany před nahříváním místnosti pomocí vnějších předokenních clon. Vnější markýza chrání před nahřáním až 8krát účinněji než vnitřní zatemňovací roleta.

Markýzy s elektrickým ovládáním jsou:

AMZ Solar, která pracuje automaticky. V závislosti na intenzitě solární záření se automaticky rozvine a chrání podkroví před nahřátím. Inteligentní systém ovládá markýzu podle intenzity slunečního svitu); funkci čidla plní fotovoltaický panel, který reaguje na sluneční záření. Při intenzivním záření se markýza automaticky rozvine. Je-li zataženo, markýza se automaticky svine.

AMZ Z-Wave napájená z el.sítě a ovládaná pomocí dálkového ovladače nebo nástěnného ovládacího panelu v bezdrátovém systému Z-Wave. Je kompatibilní s jinými zařízeními s modulem Z-Wave, např. s oknem FTP-V Electro Z-Wave.

Markýzy s elektrickým ovládáním se výjimečně snadno používají, což zaručuje nejvyšší komfort používání a bydlení.