Návštěvníci roadshow, která proběhla během května ve třech pískovnách v České republice (Chbany, Ledčice a Hrušovany), se tu seznámili s novinkami výrobce Caterpillar v oblasti těžebních, stavebních a zemních strojů, dále s nivelačními a měřičskými systémy firmy SITECH CZ a samozřejmě i s nákladními vozidly značky TATRA. Cat Roadshow, která se zařadila mezi nejúspěšnější akce svého druhu v historii společnosti Zeppelin CZ, přilákala do pískoven více než 800 návštěvníků z přibližně 350 firem.

„Letošní rok byl ve znamení veletrhů. Ten největší z nich – Bauma – se uskutečnil v dubnu v Mnichově a květnová Cat Roadshow byla vlastně pokračováním německého veletrhu tady u nás, v českých podmínkách,“ řekl o akci generální ředitel společnosti Zeppelin CZ, Stanislav Chládek. Cílem roadshow bylo v komentovaných přehlídkách ukázat, co všechno nové stroje Cat® ve spojení s nejmodernějšími instalovanými technologiemi dovedou a jak mohou výrazným způsobem přispět ke zvýšení produktivity práce v jakékoli aplikaci. „Překvapilo nás, s jak kladným ohlasem se tato letošní show setkala. Ukázalo se, že polní akce tohoto druhu mají silnou tradici a jsou mezi lidmi velmi oblíbené. Musím především poděkovat všem kolegům, kteří se na její přípravě podíleli, ale také partnerům z firem TATRA TRUCKS a SITECH CZ, kteří se také výraznou měrou zasadili o její úspěch. Rádi bychom v  tradici předváděcích akcí pod širým nebem pokračovali i nadále,“ uzavřel Stanislav Chládek.

Cat Roadshow v detailech
Během každého předváděcího dne byly na programu dvě až tři přehlídky, na kterých se představily tyto stroje: kolový nakladač  Cat® 966M prémiové řady XE s integrovaným vážicím systémem, pásové rýpadlo Cat® 323E s pokročilou nivelací firmy SITECH CZ, pásový dozer Cat® D6K s 2D a 3D nivelací (SITECH CZ) a kolové rýpadlo nové řady M (Cat® M318F), osazené naklápěcí lopatou, tzv. Rototiltem. Stroje Cat® se na připraveném jevišti průběžně střídaly s vozidly TATRA v různé konfiguraci. K vidění zde byla například tatrovka v provedení kontejnerového nosiče (na podvozku 6x6), jednostranného sklápěče (podvozek 8x8) nebo sklopné korby (sklápění do tří stran, na podvozku 6x6). Pro lepší názornost při ukázce technologií byly kabiny strojů Cat® vybaveny kamerami, z nichž se v reálném čase přenášel obraz na 12 LCD panelů speciálně upraveného přenosového vozu, takže diváci mohli během přehlídky ihned vidět, co se posádce zobrazuje na displeji v kabině a jak jednoduché je s těmito systémy pracovat v praxi.

Velkým tahákem se ukázala možnost si prezentovanou techniku vyzkoušet přímo na místě, v doprovodu proškoleného prodejce. Kromě strojů, zařazených do předváděcí akce, bylo možné si otestovat také další stroje Cat® pro stavební a zemní práce, konkrétně rýpadlo-nakladač Cat® 432F2, minirýpadla Cat® 308 E2 a Cat® 303.5 D, kompaktní nakladač Cat® 906H, pásový nakladač Cat® 279D a kompaktní kolový nakladač Cat® 926M. Svůj komplexní sortiment a služby zde prezentovala také brněnská společnost SITECH CZ, která je specialistou na technologie pro řízení strojů, nivelační systémy, měřičské a vážicí systémy.

Doprovodný program
Závěr každé komentované prohlídky byl věnován slosování dvou šťastlivců, kteří se jako spolujezdci svezli v závodních speciálech TATRA DAKAR týmů Buggyra Racing a Bonver Dakar Project. Jízda po nezpěvných pískových cestách ve speciálně upravených tahačích o výkonu bezmála 1000 koní byl zážitkem nejen pro výherce, ale i pro přítomné diváky.

Soboty patřily členům Klubu posádek Cat
Svůj program měly na Cat Roadshow také členové populárního sdružení Klub posádek Cat (KPC). Jim a jejich rodinným příslušníkům patřily květnové soboty, ve kterých členové KPC změřili své síly v dovednostních soutěžích na třech strojích Cat®. Do soutěže se zapojilo celkem 42 členů KPC, i s doprovodem se návštěvnost soutěže vyšplhala k číslu 130 diváků. Výsledky, videa a fotografie ze soutěže KPC na Cat Roadshow najdete na Facebook profilu s názvem Klub posádek Cat.

Více informací včetně fotografií o Cat® Roadshow vám rádi podají zaměstnanci marketingového oddělení společnosti Zeppelin CZ.

www.zeppelin.cz