Firma FAKRO nabízí okna do plochých střech ve verzi s kopulí (ozn. D_C) a ve verzi „flat“ bez kopule (ozn. D_F). Okna se vyrábí ve třech verzích otevírání – manuální, elektrické a fixní (neotvíravé). Dostupná jsou rovněž výlezová okna do plochých střech (ozn. DR_), která umožňují pohodlný a bezpečný vstup na střechu, a také okna ve verzi WalkOn s pochozím sklem (s protiskluzovou úpravou), vhodná např. na střešní terasy. Speciální řada oken „flat“ ColourLine umožňuje sladit barvu okna s barvou střešní krytiny. Okna „flat“ lze vyrobit také v atypických rozměrech. Umožňuje to snadnou výměnu stávajících světlíků a zlepšení tepelně izolačních parametrů budovy. Do nabídky budou v nejbližší době zařazena také okna pro odvod kouře.

Okna FAKRO do plochých střech díky své konstrukci zaručují velmi dobré termoizolační vlastnosti. Rám okna je vyroben z vícekomorových PVC profilů, které jsou vyplněny termoizolačním materiálem (polystyrén). Okna lze vybavit energeticky úspornými dvojskly, trojskly nebo dokonce i čtyřskly (vhodné pro nízkoenergetické a pasivní stavby). Okna D_F vybavená pasivním zasklením DU8 mají součinitel prostupu tepla pro celé okno Uw=0,76 W/m2K dle EN 12567-2. Okna D_C s pasivním čtyřsklem U8 mají součinitel prostupu tepla pro celé okno U=0,55 W/m2K dle EN 1873 (pro rozměr 120x120 cm).

K oknům jsou dostupné jak vnitřní tak i vnější (předokenní) stínicí doplňky.

Montáž oken do plochých střech
Okna do plochých střech je možné montovat ve střechách se sklonem od 0° (verze s kopulí) nebo od 2° (verze bez kopule) do 15°. V závislosti na typu ploché střechy může být okno osazeno na dřevěné, kovové nebo betonové (železobetonové) konstrukce. Okna FAKRO do plochých střech lze jednoduše napojit na nejčastěji používané střešní krytiny, jako jsou např. asfaltové nebo polymerové pásy, střešní PVC fólie nebo EPDM vrstvy na gumové bázi. Použitá může být rovněž plechová střešní krytina.

Okno typu F je výhercem soutěže Zlatá taška 2016 pořádané v rámci veletrhu Střechy Praha 2016.

Okna D_F jsou registrována v dotačním programu Nová zelená úsporám.

Okno do plochých střech DEF firmy FAKRO bylo oceněno mezinárodní cenou Red Dot Design Award 2016.
Je to jedna z nejprestižnějších trofejí v odvětví průmyslových vzorů. Uděluje ji od roku 1955 Design Zentrum v Německu.

FAKRO CZECH s.r.o.
Ostravská 555/24, 737 01 Český Těšín
tel. +420 558 712 629, fax +420 558 712 634
fakro@fakro.cz , http://www.fakro.cz