Administrativní budova Aviatica vznikla na území Waltrovky a je součástí rozsáhlého developerského projektu. Výstavba Aviaticy byla zahájena v prosinci 2013. Budova má celkovou velikost 27 000 m² pronajímatelných ploch a kromě moderních kancelářských prostor nabízí také základní služby občanské vybavenosti.

Developerem projektu Aviatica je česko-slovenská investiční skupina Penta Investments. Značka Buderus s tímto investorem zahájila úzkou spolupráci již při realizaci přechozího úspěšného projektu – administrativní budovy Florentinum v Praze.

Nové administrativní budovy certifikované dle hodnocení LEED vyžadují nasazení moderních technologií. Nejvyšší klasifikaci mezinárodního certifikátu LEED Platinum dosáhnou pouze budovy, které aplikují inovativní způsoby snižování energetické náročnosti a obstojí v celé řadě kritérií. Investor proto požadoval úsporné plynové kondenzační kotle a po náročném výběrovém řízení uspěla značka Buderus s kotli Logano plus GB402-545. Celkem byly instalovány čtyři kotle do kaskády s cílem zajistit optimální rozložení výkonu v průběhu celého roku. Kotle se vyznačují maximální účinností, tichým provozem a nízkými
emisemi škodlivin. Kaskáda je optimálně řízena regulací Buderus, která komunikuje s nadřazeným regulačním systémem.

www.bosch.com