V novém obchodním a servisním zázemí pro jižní Moravu budou sídlit společnosti KUHN-BOHEMIA (výhradní prodejce stavebních strojů Komatsu v ČR) a KUHN-MT (výhradní distributor automobilových hydraulických jeřábů Palfinger na českém trhu).

V Brně vyroste nová pobočka na pozemku o rozloze 13 tisíc metrů čtverečních, poskytne 1 170 metrů čtverečních užitné plochy a celková výše investice na její vybudování dosáhne zhruba 70 miliónů korun. Nahradí dosavadní pronajímaný komplex ve Vídeňské ulici a nabídne komplexní služby na jednom místě - větší komfort pod jednou střechou - tedy prodej širokého sortimentu stavebních strojů značky Komatsu, jeřábů Palfinger a odborný servis včetně dodávek náhradních dílů.

"V Brně výstavba začala již v únoru. Stavebně by měl být areál dokončen na jaře příštího roku, poté bude probíhat montáž a instalace technologií. Jeho praktické užívání bude možné od května 2016," uvedl ředitel společnosti KUHN-BOHEMIA Daniel Sys.

Podoba brněnské pobočky bude podle jeho slov v souladu s architektonickou koncepcí poboček této velikosti ve skupině KUHN, kde hlavní roli hraje cílená přesná funkčnost a komplexnost. "Jedná se o velmi jednoduchou a účelnou budovu s osobitým architektonickým stylem Heinricha Jungwirtha, který je rodinným architektem majitele skupiny KUHN pana Güntera Kuhna," popsal Daniel Sys s tím, že generálním dodavatelem stavby je společnost Strabag.

www.kuhnbohemia.cz ,www.komatsu.cz , www.kuhn-mt.cz