Vyhovět požadavkům zákazníků bylo i prvořadým úkolem pro našeho největšího výrobce pálených střešních krytin – společnost Tondach. Ta v úvodu letošního roku představila na výstavě Střechy Praha nekonvenčně pojatou střešní tašku s obchodním názvem Figaro 11. Současný zájem o ni potvrzuje, že originalita a modernistické ztvárnění zastřešení, po kterém zájemci o šikmou střechu tolik volali, nyní dostaly zelenou.

Figaro po svém položení vytváří rovnou, jednoduchou a hladkou střešní strukturu, která je naprosto ojedinělá svým vzhledem od ostatních typů tašek.

Taška je posuvná až o 45 mm, což usnadňuje její instalaci. Drážky ve vertikálním i horizontálním směru zajišťují bezpečnou ochranu podstřešních prostor i v náročných klimatických oblastech. Tyto vlastnosti umožňují jednoduché, kvalitní a bezpečné pokrytí střechy. Na tašku se samozřejmě vztahuje i rozšířená záruka Tondach All inclusive v délce 33 let.

Taška je vyráběna v Hranicích na Moravě a je nabízena ve čtyřech základních barevných verzích. Uspokojeni tak mohou být zájemci o tradiční režný vzhled tašek, k dispozici jsou dále tři engobovaná provedení v odstínech barev červené, hnědé a černé. Taška je dodávána v rámci uceleného střešního systému se všemi doplňky, jako jsou půlené tašky, větrací tašky, hřebenáče či krajové tašky.

Jak nám řekl při našem rozhovoru ředitel společnosti Tondach pan Ing. Kamil Jeřábek, zájem zákazníků o novou tašku jej skutečně překvapil a dále dodává: „To, co jsme měli vyrobeno na sklad, a počítali, že prodáme do konce roku, jsme vyprodali za tři měsíce. Největší zájem je o tašku opatřenou elegantní černou engobou.

“Potvrdila nám to i návštěva moderního bungalovu, který chrání před rozmary povětrnosti počasí právě tato taška. Ten jako by byl vystřižen z představ současných stavitelů rodinných domů. Jednoduché tvary, barevné provedení určuje klasická bílá fasáda, šedé rámy oken a dveří. Vše fantastickým způsobem podtrhuje a svým vzhledem zvýrazňuje zbrusu nová střecha realizovaná z tašek Tondach Figaro 11 s černou engobou. Není co dodat. Snad jen: Líbí?

Ivo Románek

Hřebenáč hladký č. 6
Novinkou českého výrobce pravé pálené tašky TONDACH je hladký hřebenáč, který je díky svému jednoduchému tvaru předurčen a oblíben pro použití u moderních a designově jednoduchých střech. Uvítají ho zákazníci, kteří vnímají na střeše klasický hřebenáč pro jeho profilaci jako rušivý. Vhodný je tedy především k ploché tašce Figaro 11, která byla uvedena na český trh také poměrně nedávno (v létě 2014), ale také k taškám s vlnou (Samba 11, Románská 12) nebo drážkovým taškám (Hranice 11, Francouzská 12 apod.). K dispozici je tento typ hladkého hřebenáče v kompletní barevné škále s povrchovou úpravou engoba tak, aby ladil ke zvolenému modelu základní tašky TONDACH.

 

 

 

TONDACH Česká republika s. r. o.
Bělotínská 722, 753 18 Hranice
tel.: +420 581 673 111, fax: +420 581 673 343
www.tondach.cz