Dispozičně je objekt velmi zajímavě řešen a svému majiteli nabízí velký obytný prostor, ale také krásnou navazující terasu s překrásným pohledem do údolí obce i okolní přírodu.

Tento funkcionalistický přízemní rodinný dům je rozdělen do dvou částí, které jsou propojeny závětřím u vstupu do domu. V západní části se nachází garáž a dílna majitele domu. Pokud vstoupíme do východní části domu, ocitneme se v zádveří, na které navazuje chodba vedoucí do otevřeného prostoru kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Na ten navazuje z jihu šatna, ze které je možné dále projít do atelieru a ložnice. Z obývacího pokoje lze také přímo vstoupit do zimní zahrady, která sousedí s terasou na zahradě domu. Samozřejmě nesmíme opominout sanitární prostory, kdy tento dům nabízí dvě solitérní toalety, samostatnou koupelnu s vanou a sprchovým koutem, ale také např. prádelnu a spíž.

Dostatek slunečního svitu se do prostorů domu dostává skrz hliníková okna. Hlavní výhodou hliníkových výplní je vysoká pevnost a bezúdržbovost. To umožňuje výrobu konstrukcí v rozměrech větších, než je tomu u jiných materiálů. Díky slícovaným a estetickým tvarům získává budova moderní vzhled. K dispozici jsou různé designové varianty jako např. zvenku neviditelné křídlo dveří či oken, skryté panty apod., které uspokojí náročné architektonické požadavky. Klient si pak může vzhled domu přizpůsobit díky široké škále povrchových úprav a barev. Výsledkem je exkluzivní vzhled domu. Pokud to projekt vyžaduje, je možné nabídnout požární odolnost a to až 90 minut. Profily díky své subtilnosti nezatěžují stavební konstrukci a lépe se s nimi manipuluje.

Investor tohoto rodinného domu vsadil na osvědčená a spolehlivá hliníková okna a dveře ze systému ALUPROF, který patří k nejrozšířenějším systémům v ČR. Veškeré otvorové výplně vyrobila a namontovala napajedelská společnost Thermont, spol. s r. o., která má v tomto ohledu již mnohaleté zkušenosti. To dokládá celá řada významných realizací jak rodinných domů, tak administrativních budov či průmyslových staveb po celé ČR. Více informací o hliníkových výplních nám sdělil Ing. Radim Hanáček ze společnosti Thermont spol. s r. o.

Vnější výplně byly řešeny pomocí hliníkového systému ALUPROF MB-70HI, z něhož jsou vyrobena veškerá okna a dveře. MB-70 HI nabízí výbornou tepelnou izolaci. Tepelný komfort je vyšší než u standardních systémů díky speciálním izolačním vložkám v profilech a také pod sklem. Prostup tepla oknem Uw dosahuje až 1,0 W/m2K a prostup dveřmi Ud až 1,1 W/m2K. Výsledkem je úspora nákladů na vytápění domu. Z tohoto systému lze vyrobit kromě standardních prvků také skládací dveře, dveře s bezpečným přivíráním nebo panikové dveře. Designovou variantou jsou pak okna se skrytým křídlem. Díky své tuhosti lze vyrobit konstrukce velkých rozměrů. Navíc je k dispozici celá řada elektronických prvků, které zvyšují komfort a bezpečnost uživatelů.

V rodinném domě bylo osazeno i několik zdvižně posuvných dveří ze systému ALUPROF MB-77HS. Ty byly vyrobeny v poměrně velkých rozměrech, které opticky zvětšují prostor. Zdvižně posuvné dveře jsou ideálním řešením pro předěl mezi obytnou částí a venkovním prostředím. Umožňují pohodlný přístup na terasu, balkon nebo zahradu. Velké prosklené plochy přinášejí světlo do obytné části a perfektní výhled ven. Zároveň v otevřené poloze nezabírají místo, což zvyšuje celkový komfort.

Zajímavým prvkem domu je rohové hliníkové okno umístěné v jídelně domu. To je řešeno bez svislého rohového sloupku skly tzv. na sraz, takže nic nenarušuje dojem celoskleněné plochy ani výhled ven. Hliníková okna tohoto rodinného domu jsou navíc vybavena vnějšími motoricky ovládanými hliníkovými žaluziemi. Box žaluzií je v tomto případě ukryt v prostoru překladu nad okny, což v případě vytažených žaluzií nechává vyniknout celé ploše velké hliníkové výplně, která byla nastříkána moderní strukturovanou antracitovou barvou DB 703. V návaznosti na použití vnějších hliníkových žaluzií, mohla být použita čirá izolační trojskla.Investor: fyzická osoba

Architekt a projektant: Ing. arch. Pavel Hanulík - FORMICA s. r. o.
Výroba a montáž hliníkových konstrukcí: Thermont, spol. s r. o.
Dodavatel hliníkových systémů: ALUPROF SYSTEM CZECH s. r. o.

Thermont, spol. s r. o.
2. května 1574, 763 61 Napajedla
tel.: +420 577 112 911, fax: +420 577 945 288
e-mail: thermont@thermont.cz
www.thermont.cz

ALUPROF SYSTEM CZECH s. r. o.Na Rovince 879, 720 00 Ostrava-Hrabová
tel.: +420 595 136 633
www.aluprof.eu
www.dum.aluprof.eu

 

Aluprof, Thermont, hliníková okna, posuvná okna, posuvné dveře, prosklené fasády, zimní zahrady, zastřešení bazénů