Společnost ALUKOV, tradiční český výrobce zastřešení bazénů, teras a vířivých van, představila nový typ zastřešení teras CORSO THERMO. Tato novinka konstrukčně vychází z oceňovaného modelu CORSO GLASS a s dvojitými skleněnými výplněmi se pyšní vylepšenými tepelně-izolačními vlastnostmi. Současně ALUKOV rozšiřuje základní barevnou škálu profilů o kobaltovou modrou, která u zastřešení bazénů nadčasově doplňuje barvu vodní hladiny a výborně se hodí i k zastřešením teras moderních rodinných domků.

CORSO THERMO nabízí vynikající tepelné vlastnosti

Vůbec první posuvné tepelně izolační zastřešení na trhu představil ALUKOV na mezinárodní výstavě Foire de Paris ve Francii. Nová generace zastřešení terasy CORSO s názvem CORSO THERMO umožňuje díky minimálním tepelným ztrátám plně využít uzavřenou terasu jako zimní zahradu a rozšířit tak obytný prostor domu o další místnost, ve které je možné pobývat celoročně, včetně chladných měsíců. Výplně vytváří skleníkový efekt, díky kterému i minimum slunečních paprsků ohřeje nejen prostor pod zastřešením, ale také místnost přilehlou k terase a umožňuje tak snížit výdaje za topení.

Součinitel prostupu tepla dosahuje v případě všech výplní zastřešení CORSO THERMO hodnoty U = 1,3 W/m2K, což je nesrovnatelně nižší hodnota oproti běžným zastřešením CORSO, u kterých se součinitel prostupu tepla pohybuje v rozmezí U = 5,3 – 5,6 W/m2K.

Dvojité výplně ze silného bezpečnostního skla díky nadstandardně velkým rozměrům poskytují panoramatický výhled a současně výrazně pomáhají tlumit okolní hluk. V případě potřeby je možné zastřešení zakrýt zabudovaným stíněním.

Kobaltová modrá je novým trendem moderních zahrad

Zákaznické průzkumy společnosti ALUKOV z posledních let boří mýty o tom, že Češi jsou konzervativní a staromódní. Právě v oblasti zastřešení teras a bazénů se stále více prosazují výrazné barvy, a tak Alukov na přání zákazníků přidal do své standardní barevné škály novou barvu - kobaltovou modrou. Spolupracující architekti a projektanti označují barvu jako moderní, svěží a neokoukanou, ale přitom stále vkusnou alternativu k běžným barvám zastřešení, která se hodí k zastřešení bazénů i teras.

Přidat neobvyklou barvu hliníkových profilů do základní nabídky se ukázalo jako krok správným směrem, což potvrzují kladné ohlasy ze strany zákazníků i první objednávky,“ říká Zdeněk Kohák, marketingový ředitel společnosti Alukov. Kromě základní nabídky barev si může zákazník nechat vyhotovit profil také v jakékoliv jiné barvě RAL dle individuálního přání.