I přes nelehkou situaci vývoje ekonomiky se naše firma drží na předních místech mezi výrobci výtahů a komponent. V současné době z důvodu vysoké poptávky po kvalitních komponentech na výrobu výtahů rozšiřujeme nabídku pro výtahové firmy i o tento sortiment.

Kompletní vlastní výroba našich výtahů a všech typů výtahových dveří jak ručních, tak automatických nám dává velkou konkurenční výhodu vůči ostatním výtahovým firmám, které nemají vlastní výrobu a jsou nuceni pouze nakupovat hotové výtahy, nebo jen jejich komponenty od ostatních výrobců. Proto firma ­VÝTAHY OSTRAVA může svým zákazníkům nabídnout vysokou efektivitu montáže výtahů i atraktivní cenu. Nosným programem společnosti je integrovaný organizační systém, který zajišťuje velmi flexibilní reakce na požadavky zákazníka. To v praxi znamená, že zákazník nedostane pouze určitý typ zařízení z nabízeného portfolia, ale na základě jeho potřeb a požadavků mu po několika bezplatných konzultacích s našimi odborníky bude předloženo skutečně optimální řešení jeho požadavku. Cílem společnosti je budování ryze české společnosti s výrobou výtahů v České republice konkurující světoznámým výtahovým firmám.

Výsledky naší práce nám přinesly několik ocenění, mezi něž patří zejména prestižní ocenění ,,Štiky českého byznysu v roce 2010“ a to jako vítěz v našem regionu a devátá firma v celé republice. V letech 1997 a 1999 získala naše firma v soutěži ,,FIRMA ROKU“ čestné uznání pro ostravský region. Naše společnost je držitelem certifikátů systému řízení a zabezpečování jakosti, životního prostředí a bezpečnosti práce dle ČSN EN ISO 9001, 14001 a ­OHSAS 18001. Vlastníme také certifikáty Drážního úřadu pro dodávky výtahů a eskalátorů pro Českou republiku a Slovensko a oprávnění od orgánů báňské správy.

Naše společnost vyrábí ročně v průměru 250 – 300 výtahů v nosnostech od 50 kg do 10 tun. Přestože primárně realizujeme dodávky našich výrobků na český trh, snahou naší firmy je dostat se i na zahraniční trhy. K našim největším zahraničním klientům patří zejména Ukrajina a Litva, kde jsme v uplynulých letech dodali několik desítek výtahů a eskalátorů. Rovněž jsem úspěšní na Slovensku a dodávky směřovaly i do Polska. V loňském roce jsme dodali také první výtah na africký kontinent a to konkrétně do Alžírska, kde v současné době jednáme se státní správou o dodávkách dalších výtahů pro jejich největší bytové družstvo. Za tento první africký kontrakt jsme rovněž získali finanční grant od londýnské banky HSBC na podporu zahraničního obchodu pro ryze české firmy. Tento úspěšný export se v květnu loňského roku podepsal i na získání zakázky čtyř lůžkových výtahů do nemocnice ­OWENDO v hlavním městě Librevill, ve středoafrickém státě Gabon, kde jsme ve výběrovém řízení pro mezinárodní developerskou společnost VAMED dokázali porazit i takové nadnárodní společnosti, jako je OTIS, KONE, nebo Schindler.

Zejména z důvodu vysoké kvality našich výtahů a vhodnosti našich zařízení k aplikaci i v tak náročném klimatickém prostředí, jaké v Afri­ce bezesporu je a bezchybnému provedení stavby, firma ­Výtahy Ostrava získala zakázku pro další nemocnici v Gabonu, kde bude instalovat lůžkové a nákladní výtahy. Toto je potvrzení vysoké kvality našich výrobků i ve srovnání s konkurenčními výrobky nadnárodních společností. Dále jednáme se společností ­VAMED o dodávkách našich výtahů na další světové trhy.

VÝTAHY OSTRAVA spol. s r. o.
Teslova 2, 702 00 Ostrava - Přívoz
tel.: +420 596 134 541
e-mail: vytahy@vytahyostrava.cz , www.vytahyostrava.cz