Domy v pasivním standardu vyžadují okna, které splňují ty nejnáročnější tepelně-technické požadavky. Tyto nároky jsou kladeny nejen na okna jako celek, ale i na jejich dílčí části, a to včetně okenních profilů.

Řešením je nový plastový šestikomorový okenní profil Eforte od společnosti Deceuninck, který při použití běžné ocelové výztuhy, vestavné hloubce 84 mm a bez přídavných izolačních prvků dosahuje výborného koeficientu tepelné prostupnosti rámem, a to pouhých 0,95 W/m²K. Při použití prosklení s tepelnou prostupností U(g) = 0,6 W/m²K plastová okna z profilu Eforte spolehlivě splňují parametry pasivních domu. Pomocí speciálních skel lze dosáhnout dokonce hodnoty tepelné prostupnosti celým oknem U(w) = 0,66 W/m²K, která se pohybuje výrazně pod hodnotami kladenými na pasivní domy.

Systém Eforte umožňuje zabudování skla v okenních křídlech do hloubky 20 mm, čímž je zaručena optimální povrchová teplota v oblasti zasklívací lišty. Tento prvek je v oblasti otvorových výplní ojedinělý. Nové svařovatelné multifunkční těsnění řeší vyrovnávání nárazu, respektive těsnění skla na rámu, a spolehlivě tak chrání proti prudkému dešti či krupobití a velmi dobře izoluje proti hluku. K přednostem systému Eforte se řadí i velký výběr 40 barev, které lze uplatnit jako oboustranné nebo jednostranné dekory, včetně 7 exkluzivních barev Titanium Plus, které dodávají plastovým oknům vzhled okna hliníkového. Nový profil Eforte splňuje požadavky státního programu Zelená úsporám a lze na něj žádat dotace.

Profilový systém Eforte staví na osvědčené technologii Inoutic. Je navržen tak, aby byl plně kompatibilní s ostatními profily a produkty Inoutic.

Například zasklívací lišty a kování jsou identické s prvky Inoutic. Díky vestavné hloubce 84 mm je možné použít profil Eforte jak v novostavbách, tak i ve staré zástavbě. Veškeré prvky, tj. použitý materiál PVC a ocelová výztuž systému Eforte, jsou plně recyklovatelné.

Více informací najdete na:
www.decplast.cz
nebo volejte zdarma:
800 555 251