Společnost VEKA AG uvedla na trh svůj nový profilový systém SOFTLINE 82. Zákazníci si od začátku můžou nechat vyrobit všechny běžné okenní prvky. Nová systémová platforma se tak díky zhruba 40 již připraveným geometrickým řešením v současnosti vyvíjí v jeden z nejúplnějších profilových systémů na trhu v segmentu hloubky zastavění nad 80 mm.

Celý systém nabízí největší možnou svobodu sestav – od standardních rámů a křídel o různé šířce přes štulpové konstrukce a spojení až po zvláště stabilní profily domovních dveří s tloušťkou venkovní zdi 3,5 mm. Všechny profily samozřejmě splňují nejvyšší parametry kvality třídy RAL A. Díky nesčetným inovativním řešením různých detailů odpovídá SOFTLINE 82 zvláště současným požadavkům trhu. Systém tak například obsahuje zvlášť pro tento účel vyvinuté geometrické řešení křídla, které je navrženo především s ohledem na možnost lepení skla pod vnitřní tabulí skla (float).

Jako první na trhu integrovala společnost VEKA do této systémové řady ještě křídlo domovních dveří. Koncept prosklení SOFTLINE 82 zase okouzluje zvlášť vytříbeným odstupňováním skleněných lišt od 24 do 52 mm, které tak umožňuje použití trojskel a funkčních skel ve všech dostupných tloušťkách a variantách. V oblasti štulpových řešení umožňují různé volné příčky, zvlášť úzká štulpová křídla a speciálně vyvinutý štulpový profil o šířce pouhých 40 mm, velmi harmonické a zvlášť štíhlé okenní konstrukce.

Tři úrovně těsnění v rámci systému středového těsnění minimalizují konvekci v drážce dveřního kování a zajišťují tak nízké hodnoty U a optimalizovaný průběh izoterm v rámech a křídlu. Hluboké zapuštění skla do profilu o hloubce 25 mm navíc snižuje nebezpečí kondenzace vody, ať už v oblasti okraje spoje okenní tabulky nebo na vnitřní straně profilu. I s ohledem na povrchovou úpravu splní systém SOFTLINE 82 veškerá přání. Profily jsou podlepeny fóliemi ve všech barvách a dřevěných dekorech v rámci komplexního programu fólií společnosti VEKA nebo je možné je dodat i s aluminiovým obložením.

Energetická efektivnost oken nabývá stále více na významu. Systémem SOFTLINE 82 koncipovala firma VEKA inovativní profilový systém, který odpovídá všem požadavkům kladeným v budoucnu na moderní plastová okna. Platforma systému SOFTLINE 82 nabízí optimální stavební hloubku, kterou i při zvláštních způsobech zabudování, například při rekonstrukcích, bylo možno splnit platné předpisy pro tepelnou ochranu. Navíc byl při vývoji tohoto nového profilového systému také kladen značný důraz na kompletní recyklovatelnost a maximální hospodárnost. Nový systém zahrnuje rovněž speciální geometrii křídla, která byla optimalizována pro technologii lepení skla. Firma VEKA tímto všem zpracovatelům, kteří používají tuto technologii, nabízí řešení pro vyšší kvalitu výrobku a bezpečnost procesu.