Vítězství mu svými hlasy přiřkli čtenáři časopisu Můj dům. Stavbu realizovala firma Montis Plus, spol. s r. o. Právě tento projekt typového domu je přitom v praxi velmi oblíbený, již podle něj bylo postaveno několik desítek rodinných domů.

Energeticky úsporný cihlový typový dům Bonus Plus obdržel v soutěži, kterou každoročně již 16 let vyhlašuje  vydavatelství Business Media CZ, od čtenářů největší počet SMS hlasů a získal prestižní titul „Dům roku 2011“. Soutěže se letos zúčastnilo celkem 45 rodinných domů. 27 z nich bylo postaveno podle originálního projektu architekta (kategorie Individuální domy) a 18 staveb se zařadilo do kategorie Typové domy a developerské projekty. Hodnocení probíhalo ve dvou liniích: čtenářské hlasování formou SMS zpráv a hlasování odborné poroty.

Dům roku 2011 pro cihlový dům z POROTHERMU

Typový rodinný dům Bonus Plus skvěle reprezentuje příklad stavby realizované ve vyváženém poměru kvality a ceny, který nabízejí cihlové domy z moderních termoizolačních cihel POROTHERM. Dům s obytným podkrovím a celkovou užitkovou plochou 132,9 m2 dává prostor co do variability dispozice i vnějšího vzhledu. Této možnosti využili i majitelé oceněného domu. Stavba je v reálu oproti původnímu projektu zrcadlově obrácená a lépe tak vyhovuje situaci na pozemku i orientaci ke světovým stranám. Dům byl s výjimkou výplní otvorů, které si zajišťovali investoři samostatně,  dokončen v podobě „na klíč“. Celá výstavba trvala pouhých 11 měsíců.

Program POROTHERM DŮM Wienerberger dbá na kvalitu výstavby

Program POROTHERM DůM, v jehož rámci je vítězný dům postaven, vznikl v roce 2002. Jeho cílem je podpora kvalitní výstavby rodinných domů u nás. Do dnešního dne díky němu získalo bydlení více než 900 rodin. Výstavba přitom může probíhat jak podle vlastního návrhu, tak s využitím některého z typových projektů, stavět lze „na klíč“, nebo do fáze „hrubá stavba“. Přímo v rámci programu je připraveno jedenáct základních typových projektů rodinných domů. Program poskytuje všem investorům, kteří uzavřou smlouvu o dílo s některou z partnerských stavebních firem, mimořádnou garanci až do výše 250 000 Kč. Ta je použitelná v případě likvidace či konkurzu firmy provádějící stavební práce a je určena na uhrazení vícenákladů vzniklých v takovém případě. Stavba po dokončení prochází kontrolou nezávislé společnosti CSI či TZÚS. V případě kladného posouzení je vystaven certifikát, který potvrzuje kvalitu stavby.

Více informací najdete na www.porotherm.cz.