Projekt, který získal v létě stavební povolení, vyrůstá pod taktovkou developerské společnosti Konhefr pouhé 2 km od severního okraje hlavního města. Exkluzivním prodejcem je Realitní společnost České spořitelny.

Generální dodavatel stavby, kterým je přímo developerská společnost Konhefr, začal kopat základy rodinných domů. Pokračují rovněž práce na inženýrských sítích; již byly dokončeny vodovodní a kanalizační přípojky. K celému projektu čítajícímu 4 dvojdomy a 6 samostatně stojících domů již byla dovedena elektřina. Projekt bude využívat moderní technologie, které umožní maximální šetření provozních nákladů. Všechny domy proto získají průkaz energetické náročnosti budovy třídy A, tedy nejlepší možné hodnocení. Celý projekt je dispozičně řešen tak, aby napomáhal maximálnímu šetření výdajů - obytné místnosti se nacházejí v osluněné části domu a obslužné prostory jsou situovány buď na severní straně nebo v centrální částí objektu. Vytápění zajistí tepelné čerpadlo, systém rekuperace umožní výměnu vzduchu včetně možnosti provětrávání domů chladným nočním vzduchem. K úsporám přispěje také masivní zateplení domů a trojitá skla.

„Každý, kdo přemýšlí o nízkoenergetickém bydlení, myslí hlavně na budoucnost. Takové bydlení je projevem úcty k přírodě a zároveň majitelům přináší snížení měsíčních nákladů na chod domácnosti. Provozní výdaje jsou oproti běžnému bydlení podstatně nižší a za energie lze ušetřit až několik tisíc za rok,“ vysvětluje Miloš Červenka, obchodní ředitel Realitní společnosti České spořitelny. A dodává: „Kvalitu projektu nejlépe dokládá zájem o něj. V případě Nového Sedlce máme již polovinu domů prodaných.“