Převážná většina (90 %) rodičů se snaží svým dětem uspořit určitý finanční obnos, který by jim pomohl v začátcích jejich samostatného života. Průměrně chtějí rodiče naspořit přibližně 200 000 Kč. Téměř dvě třetiny (63 %) střadatelů přitom využívají osvědčeného stavebního spoření. Jen ve výjimečných případech dlouhodobě ukládají peníze na běžný účet či vkladní knížku.

Většina rodičů zakládá stavební spoření se záměrem spořit svým dětem na vlastní bydlení nebo financovat jejich budoucí studia. Ostatní chtějí svým dětem vytvořit finanční rezervu do samostatného života.

„Není žádným překvapením, že stavebního spoření využívá většina rodičů, kteří svým dětem chtějí našetřit nějaké peníze do budoucna. Láká je zajímavý výnos, ale zároveň i mimořádná bezpečnost stavebního spoření, které nepodléhá krizi ani výkyvům finančních trhů. Rodiče mají jistotu, že o dlouhodobě ukládané prostředky nepřijdou,“ říká Ondřej Kvasňovský z odboru marketingu a PR Raiffeisen stavební spořitelny a dodává: „Vzhledem k uvažovaným reformám ve vzdělávání a faktu, že hypotéku dnes již bez značné míry vlastních prostředků nezískáte, je stavební spoření základem pro samostatný život každého dítěte.“

Raiffeisen stavební spořitelna má v současné době akci „Snadnější start do života“, která může přijít vhod právě rodičům malých školáků. Rodiče, kteří v rámci této akce založí pro své dítě na prvním stupni základní školy smlouvu o stavebním spoření  u Raiffeisen stavební spořitelny, získají nejen zaručené a bezpečné zhodnocení úspor, ale navíc pro své dítě obdrží i dárek – kompletní školní výbavu od společnosti Koh-I-Noor Hardtmuth. Akce platí pro všechny nové smlouvy o stavebním spoření včetně následných s cílovou částkou alespoň 200 000 Kč uzavřené pro děti narozené v letech 2000 – 2005 a trvá až do 30. 9. 2010.