„Projekt postupuje bez větších komplikací podle harmonogramu. V současnosti dokončujeme i strojovnu technologií nebo eskalátorovou halu. Znovu k životu se probudila výtahová šachta s nově namontovanými autovýtahy,“ sdělil vedoucí projektu Pavel KaloušMetrostavu a prozradil logistickou zajímavost: „Z terasy v pátém nadzemním podlaží jsme si museli udělat dočasné úložiště materiálu. Vzhledem ke stísněným podmínkám v centru Prahy jde o jediné místo na celé stavbě, kde lze cokoliv skladovat.“

Investor projektu Amadeus Real Estate již vloni vybral obchody, které obsadí zrekonstruované prostory. Do obchodního domu se vrátí supermarket Tesco a dále zde budou lékárny, drogerie, kavárny, obchody s prodejem kosmetiky, zmrzliny i vína. Celkové náklady rekonstrukce vycházejí na přibližně čtyři miliardy korun, jde tedy o jednu z největších aktuálních staveb v Praze.

Obchodní dům Máj vyrostl na místě zbořeného novogotického Šlikovského paláce v 70. letech 20. století. Odráží tehdejší architektonické trendy, zejména tzv. hnutí high-tech, které zahrnuje metodu suché montáže, barevně natřená a v interiéru původně přiznaná potrubí i eskalátory v prosklené hale. Součástí jsou i prvky neofunkcionalismu. Z těchto důvodů budova podléhá od roku 2007 památkové ochraně.

Pro společnost Metrostav je projekt návratem na starou adresu. V letech 2012-2014 vybudovala ve Spálené ulici polyfunkční budovu Quadrio.