Společnost KUHN BOHEMIA je výhradním distributorem stavebních strojů Komatsu v ČR a zajištuje jejich dovoz, prodej a záruční i pozáruční servis.

Podle ředitele společnosti KUHN BOHEMIA Daniela Syse jsou stroje vybavené ve standardní konfiguraci, pouze se zvýšením bočnic korby. „Nové dampry budou pracovat v lomu Čeřínka při svozu odstřeleného materiálu do primárního drtiče,“ uvedl Daniel Sys.

Společnost Lomy Mořina je dlouholetým zákazníkem KUHN BOHEMIA, tyto pevné dampry společnost obměňuje již podruhé v 8-letém cyklu.

Pevné dampry Komatsu HD405-8 patří mezi vlajkové stroje japonského výrobce stavebních strojů Komatsu. Jedná se o stroje s kapacitou 40 tun a vybavené nejmodernějším technologickým požadavkům a splňují náročné emisní normy Stage V.

Jednatel společnosti Lomy Mořina Ing. Radim Lex na akci mimo jiné uvedl, že jejich pracovníci vybírali celkem ze tří nabídek na pořízení damprů. Dále pak poznamenal následující: „Pro dampry Komatsu jsme se nakonec rozhodli na základě našich předchozích výborných zkušeností s těmito stroji. Velmi jsme ocenili spolehlivost těchto strojů a jejich přívětivé pracovní prostředí pro obsluhu,“ uzavírá při našem setkání pan Ing. Bc. Radim Lex.

Ivo Románek