Právě Kamenický pivovar, jehož historie sahá až do 15. století, a jehož provoz byl nedávno po téměř 70 letech znovu obnoven, se stal cílem mnoha nejenom pivních výletníků. Celý areál pivovaru byl kompletně sanován a zrekonstruován, a to doslova od základů až po střechu. Kromě běžných stavebních prací byla velká pozornost věnována, vzhledem k povaze stavby a navazujícím provozům, jako je restaurace nebo minipivovar, především vnitřním rozvodům pitné vody, topení a chlazení.

Cylindricko kónické kvasné tanky. (foto: Pivovar Kamenice)


Rekonstrukci těchto technologií realizovala firma pana Dušana Dzamuliče, která se již od roku 2001 zaměřuje na instalaci topení, vody, odpadu, plynu a klimatizace. Pro rozvody pitné vody byl použit lisovací nerezový systém Viega Sanpress Inox, který nabízí kvalitu, provozní spolehlivost, a především prvotřídní zdravotní nezávadnost. Sanpress Inox byl kromě běžných sanitárních rozvodů použit také pro rozvody glykolového chlazení. O samotné chlazení a topení se stará celkem šest tepelných čerpadel která jsou doplněna dvěma stacionárními nerezovými kondenzačními plynovými kotli Buderus Logano plus SB625-185 s celkovým výkonem 370 kW a hmotností 1,5 tuny. Technologie rozdělovačů topných okruhů plošných otopných systémů a vybavení kotelny včetně chladicích okruhů je realizováno pomocí kombinace osvědčeného systému spojování měděných trubek Viega Profipress a systému Viega Prestabo z nelegované (uhlíkové) oceli 1.0308 (E235), podle DIN EN 10305‑3 s vyžitím velkých průměrů, a to až do dimenze DN108.

Rozvody topení a chlazení Viega Prestabo. (foto: Viega)


Instalace UT, CHL, ZTI technologií probíhala na etapy po celou dobu rekonstrukce pivovaru, tedy po dobu téměř dvou let. Podílelo se na ní celkem 6 spolupracovníků. A i když se na první pohled může zdát, že instalace byla ve svém důsledku podobná těm průměrným, není to pravda. „Jednalo se o materiálově a časově velmi náročnou realizaci. V pivovaru jsou použity složité a rozsáhlé technologie nejenom pro běžný provoz celého areálu pivovaru, ale především pro vaření a výrobu piva. Museli jsme kombinovat obě instalace spolu s historickým rázem budovy. Kotelna je navíc umístěna ve sklepě s klenutými stropy, a tak její zařizování vyžadovalo zcela individuální a operativní přístup v koordinaci s investorem. Lisovací systémy Viega nám výrazně usnadnily práci ve stísněných prostorech a také urychlily instalaci samotnou, vše tedy nakonec proběhlo hladce a v daných termínech,“ popisuje průběh rekonstrukce přímo pan Dzamulič.

Rozvody pro topení a chlazení. (foto: Dušan Dzamulič)