Společnost rozšiřuje své portfolio nakladačů, aby zákazníkům poskytla větší výběr produktů Bobcat pro práci v sektorech stavebnictví, půjčoven, zemědělství, terénních úprav, silničních pracích, manipulaci s materiálem a mnoha dalších průmyslových odvětvích.

V současnosti je nabídka nakladačů Bobcat v Evropě založena na smykem řízených nakladačích (SSL), kompaktních pásových nakladačích (CTL), mini pásových nakladačích (MTL) a teleskopických nakladačích (TL). Nyní společnost Bobcat rozšiřuje sortiment o kompaktní kolové nakladače (CWL) a malé kloubové nakladače (SAL).

Kompaktní kolový nakladač Bobcat L85


Nové kompaktní kolové nakladače (CWL) z Dobříše

Bobcat vstupuje na trh kompaktních kolových nakladačů se dvěma modely: L65 a L85. Modely L65 a L85 CWL nakladačů jsou navržené a vyráběné v závodě Bobcat v Dobříši a stanovují pro segment stavebnictví a pronájmu nové měřítko výkonnosti na trhu. CWL společnosti Bobcat jsou zaměřeny hlavně na trh stavebních strojů a pro půjčovny, ale jsou také ideální pro stavby, rekonstrukce a údržbu silnic, odklízení sněhu a mnoho dalších aplikací.


Řada kompaktních kolových nakladačů


Objem lžíce

Bod přetížení

Provozní

Hmotnost

Výkon motoru

Max. rychlost pojezdu

Bobcat L65

0,6 – 1,0 m3

2,6 t

4,5 t

41 kW (55 k)

30 km/h

Bobcat L85

0,8 – 1,2 m3

3,1 t

4,8 t

51 kW (68 k)

30 km/h

Kompaktní kolový nakladač Bobcat L85


Jiří Karmazín, produktový manažer pro nakladače, Doosan Bobcat EMEA
, říká: „S našimi novými kolovými nakladači zvládnete jakoukoli práci díky kombinaci výkonného motoru Bobcat a vyváženého hydraulického systému. Bobcat CWL lze také přizpůsobit různým aplikacím pomocí široké škály originálního příslušenství. Kompaktní kolové nakladače budeme v Dobříši vyrábět lety ověřenými postupy z našich jiných řad nakladačů a z osvědčených komponent od renomovaných dodavatelů.“

Představení kompaktních kolových nakladačů: https://www.youtube.com/watch?v=4EfobNEczLU.

 

Nové malé kloubové nakladače (SAL)

Bobcat také vstupuje na trh malých kloubových nakladačů se dvěma modely, L23 a L28, navrženými a vyráběnými v závodě v Bismarcku v Severní Dakotě v USA. Tradiční atributy vysokého výkonu v malé velikosti, obratnosti a všestrannosti jsou u nových SAL nakladačů Bobcat doplněny nižším tlakem na povrch a zvýšenou nosností u strojů s nízkou hmotností. Tím vším se vyznačují pohodlná a snadno ovladatelná vozidla, která lze také snadno přepravovat na přívěsu.

Malý kloubový nakladač Bobcat L23


Nakladače Bobcat SAL jsou velmi šetrné k terénu díky svému kloubu, který umožňuje, aby zadní pneumatiky při zatáčení kopírovaly dráhu předních pneumatik. Navíc režim bezpečné jízdy po trávníku omezuje prokluz kol. Díky tomu jsou ideální pro terénní úpravy, lehké stavby, zemědělství a projekty údržby, kde je omezený prostor a je vyžadována maximální šetrnost k povrchu.


Řada malých kloubových nakladačů


Objem lžíce

Bod přetížení

Provozní

Hmotnost

Motor

Výkon

Max. rychlost pojezdu

Bobcat L23

0,2 – 0,4 m3

1,3 t

1,7 t

18 kW (25 k)

13 km/h

Bobcat L28

0,3 – 0,5 m3

1,4 t

1,9 t

18 kW (25 k)

13 km/h

Malý kloubový nakladač Bobcat L28


John Chattaway, produktový manažer pro nakladače, Doosan Bobcat EMEA,
říká: „Vysoká zdvihací kapacita, kterou nabízejí nové nakladače SAL, v porovnání se svou hmotností, je ideální pro zvedání a přepravu materiálu ve stísněných prostorech. Výsuvný výložník na L28 dále zjednodušuje rozložení zatížení, čemuž rovněž pomáhá zlepšený výhled po celém obvodu. Možnosti protizávaží umožňují přizpůsobit nakladače SAL tak, aby uživatelům poskytli kapacitu, kterou potřebují pro konkrétní aplikaci.“


Představení malých kloubových nakladačů: https://www.youtube.com/watch?v=xmdVB4zPLRo.

Podrobnější specifikace řad CWL a SAL budou odhaleny ke dni zahájení prodeje, které je plánováno na začátek roku 2021.