Dům na první pohled zaujme svou majestátnou hmotou, zajímavým místopisem i členitým výškopisem: nachází se totiž na kraji historického centra, na svažité parcele, která mohutné stavbě opticky ubírá výšku. Z exteriéru výraz zjemňuje elegantní dobové zdobení, členění fasády s dominantní věžičkou v průčelí. Právě tato stavba se stala před nedávnem terčem zájmu přemýšlivého investora, který se rozhodl potenciálu stavby využít naplno a pustil se do její citlivé rekonstrukce.

Stavba je dnes díky němu opět zdravá a životaschopná. Její fasáda získala zpět svojí dávnou krásu, konstrukce i střecha dokáží po opravách dále odolávat zubu času. Interiérová řešení respektují původní stavbu, nicméně byla nucena reagovat na změny, které unikátní vila během 20. století prodělala. Sloužila totiž nejen jako prostor pro bydlení, ale například i pro účely úřadu sociálních služeb. Svoji současnou podobu i účel získala až po roce 2008, tedy poté, co ji získal nový, osvícený, investor.

Vila stojí na okraji historického centra.

Dnes dům slouží jak pro bydlení, tak i pro administrativu či jako ordinace lékaře. Nové radiátory byly součástí proměny interiéru: „Hledali jsme topná tělesa, která budou korespondovat s budovou, jejím duchem i stylem a zároveň budou splňovat nároky na moderní technologie,“ říká majitel. Volba padla na radiátory švýcarského výrobce Zehnder, konkrétně značku Charleston.

Když se hraje Charleston…
Originál mezi trubkovými radiátory – výkonný, všestranný, překvapuje tvarem, funkcí a komfortem. Článková konstrukce propůjčuje modelu Zehnder Charleston transparentní vzhled a nadčasovou eleganci. Trubkový radiátor poskytuje příjemné sálavé teplo a promění obytný prostor v oázu dobré pohody. Zehnder Charleston nabízí velkou rozmanitost modelů – v mnoha velikostech i tvarech (za zmínku stojí třeba Charleston řešený do oblouku podél zaoblené zdi). K dostání je téměř ve všech barvách a povrchových úpravách dle přehledu barev Zehnder.

Charleston v kostce
•    Mnohostranně použitelný díky velké rozmanitosti připojení, upevnění a modelů
•    Upevňovací systém Zehnder EasyFix umožňuje snadnou montáž se zabezpečením proti vysazení
•    Design v provedení klasické elegance lze integrovat do jakéhokoliv prostředí
•    Snadná údržba čisticím kartáčem Zehnder z ovčí vlny
•    Komfort je zajištěn díky vysokému podílu sálavého tepla
•    K dodání s připojovací armaturou Zehnder Vario pro diskrétní a esteticky skrytou techniku připojení
•    Vhodný pro provoz s tepelným čerpadlem a/nebo nízkoteplotní otopnou soustavu
•    Rozmanité možnosti použití díky speciálním řešením, jakými jsou například prohnuté nebo lomené provedení
•    Díky hladkému povrchu a snadnému čištění vhodné také pro alergiky
•    Lze dodat se speciální povrchovou úpravou Zehnder TopCare pro ochranu proti vzniku a šíření bakterií
•    Přizpůsobí se stavebním požadavkům díky článkové konstrukci
•    Vysoký tepelný výkon i pro starší zástavbu s vyšší tepelnou zátěží
•    Bezodpadová laserová technologie svařování LaZer made zaručuje nejvyšší kvalitu, vysoce hodnotný design a spolehlivý provoz otopné soustavy

Interiér administrativních prostor domu.

Teplo ve vile
Investor vyměnil všechny stávající radiátory v budově – proto Zehnder Charleston najdeme jak v obývací, tak i v administrativní části budovy. Zvláště pak vynikne příjemný retro styl topných těles v minimalisticky pojatých společných prostorech: hra světla a stínu na schodišti opticky proměňuje jednoduché žebrování radiátoru v píšťaly varhan: jen se rozezvučet. Kanceláře jsou zařízeny moderně a funkčně – zde je Zehnder Charleston umístěn na tradičních místech pod okny a příjemně doplňuje okenní niky uliční fasády i ty méně nápadité v zadním traktu budovy: ve všech případech ale funguje jako vizuální „eyecatcher“ – drobný detail, který nelze přehlédnout.
Obývací prostory jsou pak zařízeny v příjemném retro stylu a zde se Charlestony cítí jako ryba ve vodě: najdeme je jak v ložnicích, obývacích pokojích, tak i v koupelně.

Díky citlivé rekonstrukci vila prozřela. Její multifunkční využití je zase zárukou, že se nestane historickou „konzervou“: ke stovkám příběhů vepsaných do jejích zdí mohou přibýt další a další. A díky radiátorům Zehnder Charleston je jasné, že tyto příběhy či životy rozhodně v čase „nezamrznou“.

Více o radiátorech Zehnder Charleston najdete zde
nebo kontaktujte: M: +420 735 174 074 • info@zehnder.czwww.zehnder.cz