Profil rámu a křídla v jedné rovině, hladké překryvy a nově také hranaté zasklívací lišty společně tvoří skutečný vzhled hliníku. „Díky Elegante budou PVC profily atraktivnější pro koncové zákazníky i architekty. S moderním designem, vynikající hodnotou tepelné prostupnosti a recyklovaným jádrem EcoPowerCore představuje Elegante ekologicky praktickou alternativu k hliníkovým oknům,“ říká Petr Sýs, technický a produktový manager společnosti Inoutic.

Elegante má výjimečně nízký koeficient tepelné prostupnosti rámem Uf = 0,93 W/m2K. Se stavební hloubkou 76 mm dokáže tento šestikomorový profilový systém uspokojit požadavek každého zákazníka. Pro další zvýšení tepelné a zvukové izolace i ochrany proti vloupání je možné profil osadit extrémně silným zasklením o tloušťce 70 mm. Systém je dostupný v provedení s rovným i předsazeným křídlem.

Okenní křídla jsou navržena tak, aby umožňovala použití technologie lepených skel. Díky tomu je možné realizovat prvky nadstandardních rozměrů a zároveň dosáhnout odolnosti proti vloupání třídy RC2. Výrobci mají možnost volby mezi lepením pomocí dvojsložkového silikonu nebo  lepicí páskou. Nový systém hranatých zasklívacích lišt je pro zákazníky Inoutic další přidanou hodnotou. Zasklívací lišty mohou být spojené v úhlu 90° a díky tomu je možné snáze zasklít i velmi malá okna. Tvar zasklívacích lišt zjednodušuje montáž stínicí techniky, například vnitřních žaluzií.

Z pohledu výrobce oken je další velkou předností profilového systému Elegante použití stejné ocelové výztuhy v rámu a křídle a také standardního kování. Snižují se tak náklady na uskladnění potřebného materiálu.

Dostupná barevná škála s módními odstíny doplňuje futuristický vzhled profilu. Elegante je plně kompatibilní s posuvnými dveřmi Inoutic a vchodovými dveřmi Eforte.