Společnost GEIGER vybavila svůj, po celém světě miliónkrát instalovaný, pohon inovativním bezdrátovým systémem AIR. Díky tomu lze motory provázat s automatizovaným systémem SmartHome od firmy Loxone a možné je i jejich síťové propojení s dalšími oblastmi domovní techniky. To znamená: Veškerá stínicí technika od nynějška pracuje inteligentním způsobem pro obyvatele domu.

Nový pohon GJ56.. AIR v nabídce společnosti GEIGER je po modelu SOLIDline AIR již druhým pohonem určeným pro řídicí systém SmartHome. Je tak možné síťové propojení žaluzií s topením, meteorologickou stanicí, osvětlením, alarmem nebo požárním hlásičem. Závěsy se tak v létě samy uzavřou při silném slunečním záření, aby nedocházelo k přehřívání místností. Naproti tomu v zimě vpustí dovnitř každý zahřívající paprsek slunce. Také v případě nouze poskytne stínicí technika potřebnou spolupráci: Při spuštění kouřového hlásiče se závěsy vytáhnou nahoru, a uvolní tak únikovou cestu. Pohony řady GJ56.. AIR komunikují prostřednictvím obousměrného bezdrátového připojení. Povely se tak jen nepřijímají, ale po jejich provedení se také odešle odpovídající potvrzení, případně chybové hlášení. Integrovaná technologie Mesh funguje v každém pohonu v případě potřeby jako zesilovač, a rozšiřuje tak dosah bezdrátového systému.


Stejně jako komponenty pohonu jsou i osvědčené charakteristiky motoru AIR identické se známým spolehlivým modelem GJ56... Dojezdový koncový spínač lze využít k trvalému vyrovnávání pásu nebo může sloužit jako nouzový vypínač. Dalším bezpečnostním prvkem je dynamické momentové odpojování. Předchází poškození při přetížení, způsobenému například překážkou nebo přimrznutím.
Nová je naproti tomu komfortní funkce, která uživateli umožňuje vlastní definování mezipolohy s volně nastavitelným úhlem lamel – bez ohledu na to, z kterého směru do této mezipolohy závěs najede. Pomocí poloautomatic­kého nastavení je možné ­vyrovnávání různých úhlů lamel při pohybu nahoru nebo dolů, přičemž uživatel má možnost vždy znovu upravit požadovanou mezipolohu. Nové pohony GJ56.. AIR lze spínat paralelně a dodávají se v provedeních 6, 10 a 20 Nm. Umožňují bezpečnou instalaci bez použití nářadí na všechny běžné kolejnice. Zasunovací přípojný kabel v různých délkách snižuje náročnost kabeláže a navíc zjednodušuje montáž.

Gerhard Geiger GmbH & Co. KG
Schleifmühle 6, D-74321 Bietigheim-Bissingen
telefon: +49 (0) 71 42 / 938-0, fax: +49 (0) 71 42 / 938-230
e-mail: info@geiger.de
www.geiger.de