Velké zkušenosti v oblasti realizací fasád z lícových cihel a pásků u velkých objektů nabízí investorům a architektům společnost Lipea. Ta disponuje širokým výběrem lícových cihel a obkladových pásků, zajišťuje i jejich montáž včetně předprodejního a poprodejního servisu.

O tom, že Lipea je v oblasti dodávek lícových cihel pro velké objekty osvědčeným partnerem, svědčí již dříve úspěšně dokončené velké projekty v Praze, jakými jsou například administrativní a obchodní centrum Gemini v Praze na Pankráci, budova ČVÚT v Praze nebo bytový soubor Triangle v Praze Střešovicích.

Další zajímavou referenční realizací firmy Lipea je použití lícových cihlových pásků typu  R 698 NF 14 Sintra terreno bario při realizaci obkladu venkovní části fasády – konkrétně tělesa schodiště - při výstavbě školícího centra společnosti TOS Varnsdorf. Stejný typ pásků je použit i v interiéru a na chodbách budovy.

Výrazná barva lícových cihlových pásků Sintra terreno bario působí příjemně kontrastně s bílou fasádou objektu i jeho interiérem, které decentně vyvažuje.

Je jen dobře, že pocit tepla a kontaktu s přírodou, které vyvolává  pohled na cihlové obkladové pásky se stále více uplatňuje i v architektuře administrativních a průmyslových budov.