Nové produkty a služby představíme i na speciální roadshow po České republice pořádané ve spolupráci se společností Saint-Gobain.

„Poslední dva roky intenzivně reagujeme na změny, kterými energetika prochází. Logicky jsme se proto zaměřili i na přípravu nových produktů a služeb pro naše koncové zákazníky z řad domácností. Naši zákazníci dnes chtějí být energeticky soběstačnější, ekologičtější a řeší bezpečnost své domácnosti. A my teď přicházíme s celou řadou energetických řešení na klíč, které tyto potřeby a přání plní,“
říká generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. „Prvním krokem na tomto poli byl rozjezd instalací střešních fotovoltaických elektráren, který nám zájem o komplexní řešení od ČEZ potvrdil.“

Podobně jako u střešních fotovoltaických elektráren nabízí ČEZ i v případě instalací tepelných čerpadel a výměn plynových kotlů řešení na klíč - od návrhu až po instalaci. Navíc odměňuje své stálé zákazníky odebírající komodity. U tepelného čerpadla tak v balíčku s 3letým odběrem elektřiny ČEZ poskytuje například prodlouženou desetiletou záruku na kompresor zdarma. Pro všechny tyto produkty ČEZ nabízí i zajištění financování formou úvěru, který je tím příznivější, čím silnější je vazba zákazníka na odběr komodit od ČEZ.

„Chceme našim zákazníkům zajistit pohodlný život v energeticky chytré domácnosti. To dnes znamená zejména úsporu, pohodlí a bezpečnost. Jako velká stabilní společnost a přední dodavatel energií jsme pak schopni našim zákazníkům poskytnout i řadu výhod, které jinde nedostanou,“ doplňuje Pavel Cyrani, člen představenstva a ředitel divize obchod ČEZ.

ČEZ rovněž začíná nabízet za zvýhodněných podmínek úspornou bílou techniku. Výměna několik let starých spotřebičů může přinést až padesátiprocentní úsporu spotřebované energie. Odběratelé plynu nebo elektřiny od ČEZ získají navíc dopravu až do bytu, instalaci, zaškolení a odvoz a likvidaci starého spotřebiče zdarma. ČEZ poskytuje svým zákazníkům i další doplňkové služby, jako pojištění všech spotřebičů v domácnosti nebo servis od prověřeného opraváře.

Řešení pro chytré a úsporné bydlení nabízí ČEZ ve spolupráci s partnery z jiných oborů, než je energetika. Příkladem je startující roadshow „Vezeme vám dům“ přinášející lidem osobní zkušenost s moderním, pohodlným a úsporným bydlením, kterou ČEZ pořádá společně s globálním lídrem na poli stavebních materiálů, skupinou Saint-Gobain. V ukázkovém mobilním domě, jenž cestuje po celé České republice, obě společnosti představují chytrá energetická řešení a nejmodernější stavební materiály.

„Ukazujeme lidem po celé republice, že chytré bydlení není otázkou budoucnosti, ale je dosažitelné už teď. Proto se naše dvě silné značky spojily a v této spolupráci chceme pokračovat,“ říká Tomáš Rosák, generální ředitel Saint-Gobain pro Česko, Slovensko, Maďarsko a země bývalé Jugoslávie. „V budovách trávíme stále více času, studie hovoří až o 85% našeho života. Je prokázáno, že budovy, ve kterých žijeme, výrazně ovlivňují naše vnímání, náladu, pracovní výkon, schopnost se vzdělávat, soustředit se nebo schopnost se uzdravit. Skupina Saint-Gobain vyrábí inovativní stavební materiály, které výrazně přispívají ke komfortnímu bydlení. Ty především jsou základem provedení mobilního domu, najdete je v každé konstrukci nebo v interiéru, ať už se jedná o sádrokartony a podhledy Rigips, zateplovací systém Weber, zasklení oken Glassolutions, tapety Novelio, izolace Isover a další. To vše jsou materiály, které z obyčejného domu dělají dům multi-komfortní,“ dodává Rosák.