Centrála nabídne kompletní obchodní sortiment stavebních strojů Komatsu i jeřábů Palfinger a veškeré poprodejní služby včetně rozšířeného servisu, provádění závažnějších oprav strojů v moderních dílenských zázemích a nabídky náhradních dílů.

"Po téměř 25 letech na trhu se společnost KUHN - BOHEMIA a hlavně její zákazníci dočkají důstojné vlastní centrály a pražské pobočky na velmi lukrativním místě. Budeme tak moci opustit najatý areál, který již nevyhovuje našim potřebám,"
uvedl ředitel společnosti KUHN - BOHEMIA Daniel Sys.

Na pozemku o rozloze 16,5 tisíce metrů čtverečních vznikne jednak středový komerčně administrativní objekt a z jeho každé strany pak vyrostou samostatně stojící servisní a provozní budovy. Půdorysně bude mít areál přibližně tvar písmene "U". Ve středovém objektu, který bude mít tři nadzemní a jedno podzemní podlaží, bude umístěno administrativní zázemí. Z východní strany bude přiléhat hala oprav a servisu stavebních strojů a ze západní pak bude stát montážní a kompletační dílna manipulační techniky.

Podoba nové centrály v Praze Čestlicích bude v souladu s architektonickou koncepcí poboček této velikosti ve skupině KUHN HOLDING, kde hlavní roli hraje cílená přesná funkčnost a komplexnost. "Jedná se o jednoduché a účelné objekty s osobitým architektonickým stylem Heinricha Jungwirtha, který je rodinným architektem majitele skupiny KUHN pana Günthera Kuhna," uvedl Daniel Sys. Podle jeho slov půjde o typizovanou stavbu skupiny KUHN s ověřenou praxí z jiných areálů v Evropě. "Vzniká vlastně velmi věrná kopie areálu KUHN-SLOVAKIA vybudovaného v Senci," konstatoval Daniel Sys.

Samotné stavební práce odstartovaly v polovině března, jejich dokončení se plánuje na konec letošního roku. Slavnostní otevření centrály a poboček obou společností by se mělo uskutečnit na jaře 2017. Celková investice na vybudování areálu dosáhne 165 milionů korun, generálním dodavatelem stavby je společnost Porr.

www.kuhnbohemia.cz , www.komatsu.cz , www.kuhn-mt.cz