Společnost Eaton Elektrotechnika s. r. o. rozšiřuje svou řadu LED nouzových svítidel o nové modely. Nová nouzová svítidla Eaton vynikají nejen kvalitou provedení, technickými parametry a univerzálností použití, ale také designem, který patří k důležitým aspektům při architektonickém návrhu osvětlení.

Všechny tyto faktory hrají důležitou roli při návrhu osvětlení a následném funkčním provozu. Hlavním úkolem nouzového osvětlení je zajištění bezpečnosti osob během evakuace z budovy při náhlých výpadcích napájení. Správná funkčnost nouzového osvětlení je zajištěna výběrem kvalitních svítidel a také pravidelnými kontrolami funkčnosti dle normy ČSN EN 50172 viz tabulka.

NexiTech LED „oslňující” světelný tok a dokonalý design
Svítidlo lze použít jako jednostranný nebo oboustranný piktogram, v souladu s mezinárodními standardy ISO7010, NexiTech LED je skutečný bezpečnostní prvek s viditelností 20 nebo 30 m. Během vývojové fáze produktu byly brány v úvahu požadavky na osvětlenost a stejnoměrnost, které jsou vyžadovány normou ČSN EN 1838. Celý tento proces vedl k vytvoření jedinečné, vysoce výkonné bezpečnostní značky pro únikové východy. Verze nouzových svítidel NexiTech LED s 150, 250 a 450 lm mohou být provozovány v trvalém (maintained) i pohotovostním (non-maintained) režimu.

Sirios LED – univerzálnost
Řada nouzových svítidel Sirios LED se vyznačuje nízkým profilem. Je navržena pro širokou škálu aplikací, jako jsou kanceláře, restaurace, hotely, nemocnice a pro všeobecné komerční použití. Široký výběr příslušenství zahrnuje základnu pro zapuštěnou montáž na zeď a do podhledů, sadu pro zvýšení krytí, podvěšení bezpečnostní tabulky a další možnosti distribuce světla.Distribuci světla lze nastavit polohou panelů s LED diodami do otevřené nebo uzavřené pozice. Otevřená pozice je vhodnější pro otevřené prostory, kde je nezbytné protipanické osvětlení a bezpečnostní značky. Pokud se LED pásky nachází v zavřené pozici, dostaneme svítidlo s širokou vyzařovací charakteristikou, to je typické pro únikové trasy dlouhé až 9,5 m při montážní výšce 4 m.Nouzová svítidla Sirios LED jsou vhodná pro použití jako protipanické svítidlo, také jako bezpečnostní značka s viditelností až na vzdálenost 30 metrů. Další informace o produktech společ­nosti Eaton lze nalézt na www.cooper-ls.com, www.eaton.cz nebo www.eatonelektrotechnika.cz.

Velos – šetrné k životnímu prostředí
Nová tabulka s bezpečnostní značkou použitá v řadě Velos mění bodový zdroj LED na osvětlený povrch s rovnoměrně rozloženým jasem, se svítivostí více než 380 cd/m2 na bílém povrchu. Značka únikové trasy tedy vždy zůstane snadno rozpoznatelná i v podmínkách špatné viditelnosti nebo při osvitu přirozeným světlem. Velos LED se vyznačuje vysokou účinností více než 112 lm/W a velmi velkou pozorovací vzdáleností 30 až 40 metrů. Volbou svítidla Velos, které je vhodné pro větší vzdálenosti, šetříte pořizovací náklady i spotřebu elektrické energie v dané aplikaci. Další výjimečnou vlastností jsou baterie šetrné k životnímu prostředí. Baterie jsou též ve variantě NiMH s kapacitou pohotovostní doby až 3 hodiny. Spolu s nabídkou piktogramů ISO a EURO je řada Velos LED vhodná pro splnění požadavků kladených na nouzové osvětlení na mnoha místech, jako jsou kanceláře, restaurace, hotely, nemocnice a pro všeobecné komerční použití.

Eaton Elektrotechnika, s. r. o.
Komárovská 2406, 193 00 Praha 9
tel.: +420 267 990 411
ElektrotechnikaCZ@eaton.com, www.eaton.cz