K vidění zde budou kromě široké škály střešních krytin, izolací a doplňků například i  všichni velcí hráči z oblasti střešních oken figurujících na českém trhu. Na své si přijdou i návštěvníci hledající ekologická řešení pro svůj dům.

Na návštěvníky čeká tradičně bohatý doprovodný program pro odbornou i širokou veřejnost.

První veletržní den ve čtvrtek 23.1. se bude konat 15. jubilejní ročník Konference Izolace 2014 se zaměřením na poruchy šikmých střech, kterou pořádá společnost A.W.A.L..

Seminář na aktuální téma nový Občanský zákoník povede paní Eva Svobodová, generální ředitelka Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Poté bude čas věnován vyhlášení výsledků  3. ročníku soutěže o nejlepší počin v reklamě v oblasti střech s názvem „Střechařský inzerát 2013". Následovat bude vyhlášení výsledků nové soutěže „Cena cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR“, jejíž součástí je i 5. ročník Memoriálu Jiřího Krmáška. Vystavovatelé se budou moci utkat v dalším ročníku soutěže Zlatá taška 2014 o nejlepší vystavovaný exponát.

Pro zástupce bytových družstev jsou připravené semináře na čtvrtek a sobotu s názvem Úspory energií v bytových domech aneb jak efektivně regenerovat bytový dům. Tyto semináře budou řešit i správné postupy při přípravě a realizaci funkčního zateplení střech a obvodových plášťů těchto budov, což koresponduje s jedním ze zvýrazněných témat nadcházejícího ročníku veletrhu, kterým je střecha a fasáda jako nejdůležitější součást stavby a vizitka domu.
Poprvé v historii se veletrhu zúčastní vlastní expozicí Cech pro zateplování budov, který připravuje dva přednáškové bloky.

Druhý veletržní den proběhne fórum Poruchy plochých střech, jehož garantem je pan Ing. Marek Novotný, Ph.D. S problematikou financování energeticky úsporných opatření vystoupí Ing. arch. Marcela Jonášová z Asociace výrobců minerální izolace. Dále se představí Svaz zakládání a údržby zeleně (SZÚZ) a jeho nově vzniklá odborná sekce Zelené střechy, jejímž cílem je systematická podpora kvalitního ozelenění střech a budov. Zájemci mohou tak každý veletržní den navštívit zajímavý seminář na téma Zelené střechy a fasády – dejme prostor přírodě.

Stavební poradenské centrum, které v rámci veletrhu zajišťuje organizace ČKAIT ve spolupráci s ČVUT Praha, mohou návštěvníci využít pro získání cenných rad a doporučení od nezávislých odborníků z mnoha oblastí provádění a navrhování staveb, se zaměřením na střechy, fasády a úspory energií.

Specializovaný veletrh Solar Praha se za deset let své existence stal vyhledávaným veletrhem pro příznivce obnovitelných zdrojů energie, s cílem směrovat k energetice založené na ekologické šetrnosti. Fungování bezplatného poradenského centra na veletrhu zajistí EkoWATT, přední česká poradenská společnost v oblasti energetiky, ekonomiky a životního prostředí.

Zazní řada témat pro širokou veřejnost, například tipy na nízkonákladová opatření pro snížení spotřeby energie na vytápění, optimalizace projektu rodinného domu, porovnání výhodnosti využití alternativních zdrojů energie nebo blok přednášek na téma Solární teplo ze střechy. Program podpoří i předseda Klastru Česká peleta Ing. Vladimír Stupavský, který povede diskuzi o kvalitě pelet a dřevních paliv a vyspělosti kotlů na tuhá paliva ve vztahu k Zákonu o ochraně ovzduší a dotačních podporách. Nebude chybět nabídka odborné literatury, praktické ukázky řemesel či krásné sbírky v Pokrývačském muzeu. Souběžně bude probíhat i veletrh komfortního bydlení For Pasiv.

Za pouhých 20 Kč bude k zakoupení Katalog s nadčasovým Průvodcem světem střech, fasád a komfortního bydlení. O dění na veletrhu budou každý den informovat zdarma Veletržní noviny „STŘECHY dnes“.

www.strechy-praha.cz