Ve dnech 15. až 19. března 2011 proběhl v německém Frankfurtu nad Mohanem další ročník veletrhu ISH, významného mezinárodního veletrhu v oblasti sanity a koupelnového designu, systémů pro využívání obnovitelných zdrojů energie a technologií pro vytápění, ohřev vody a klimatizace. Mezi 2.355 vystavovateli, kteří na veletrh dorazili z různých koutů světa, nechyběl ani světový lídr v oblasti opláštění budov, okenních a dveřních systémů i efektivního využívání obnovitelných zdrojů společnost Schüco. Na více než 1.000 m2 tak firma Schüco představila své „Zelené technologie pro Modrou planetu“ - průkopnická řešení energeticky efektivního opláštění budov s co nejvyšším využitím solární energie, konkrétně nových technologií na výrobu solárního proudu a solární ohřev. „Návštěvníky veletrhu zaujala především nová koncepce regulace solárních termických systémů, inovované solární technologie i paketové systémy fotovoltaických elektráren. Kromě nových technologií bylo pozitivně hodnoceno i designové řešení stánku,“ informuje Ing. Petr Herynek, marketingový ředitel Schüco pro ČR. Společnost měla pro návštěvníky stánku připravenu prohlídku s odborným výkladem i následnou večerní párty.

Za všechny prezentované novinky Schüco zmiňme především modulární a solárně-regenerativní topný systém, který nabízí maximální flexibilitu použití i vzájemnou kompatibilitu celého portfolia solárních produktů Schüco. Kromě dílčích produktů solárního topného systému, konkrétně tepelného čerpadla se split jednotkou vzduch/voda či kompatibilního hydraulického modulu, vzbudila zájem i nová generace kontrolních panelů ITE (Intelligence Thermal Energy). Kontrolní jednotky ITE byly oceněny cenou „Design Plus powered by ISH“, kterou uděluje veletrh ISH spolu s Německou radou pro design. Do třetice upozorněme na montážní systém fotovoltaických panelů na ploché střechy MSE 100 východ/západ, který vychází z předností tenkovrstvých fotovoltaických panelů Schüco a mezi konstrukčními systémy je největší inovací posledních let.

1. Modulární a solárně-regenerativní topný systém Schüco

Solárně-regenerativní topný systém společnosti Schüco je vůbec prvním systémem vytápění, který kombinuje solární termiku s tepelnými čerpadly a kondenzační technologií. Skládá se z pěti hlavních komponentů: solárních termických kolektorů, kombinovaného termického zásobníku, nového tepelného čerpadla vzduch/voda se split jednotkou, plynového kondenzačního kotle a hydraulického modulu, který představuje srdce celého systému. Díky kompatibilitě nového hydraulického modulu s ostatními produkty a různými tepelnými zdroji ho lze využít hned v několika odlišně (v závislosti na konkrétních podmínkách dané domácnosti) nakonfigurovaných systémech, určených jak pro existující stavby, tak pro nové objekty rodinného bydlení. Mezi hlavní výhody systému patří: Vysoká flexibilita použití dle individuálních požadavků jednotlivých domácností a efektivní výkon s optimálním využitím solární energie a nízkými náklady na provoz.

2. Regulační jednotky ITE (Intelligence Thermal Energy)

Na samotné portfolio produktů solárně-regenerativního topného systému úzce navazuje i nová generace kontrolních/regulačních jednotek ITE (Intelligence Thermal Energy) s uceleným kontrolním systémem i panelem na ovládání. Předností regulačních jednotek Schüco ITE je především snadné ovládání instalační firmou i koncovými uživateli. K tomu napomáhá barevný LCD display s grafy a ukazateli. Interaktivní kontrolní panel je vybaven softwarem s jednoduchým textovým menu a asistencí při uvádění systému do provozu i při následném ovládání. Kontrolní systém lze prostřednictvím internetu ovládat i přes PC a chytré telefony. Regulační jednotky ITE tak přinášejí jednotný provozní a kontrolní koncept s řadou funkcí pro ovládání celého produktového portfolia solárně-regenerativního topného systému. Centrální regulační panel ITE se primárně ovládá na hydraulickém modulu, do kterého je zabudovaný, operativně lze hodnoty/režimy nastavovat a celý systém ovládat prostřednictvím v rámci objektu přenositelné kontrolní jednotky.

3. Montážní systém na ploché střechy MSE 100 východ/západ

Pokrok a kontinuální zlepšování předvedla firma Schüco i v oblasti fotovoltaických systémů. Úspěch vychází z tenkovrstvé technologie fotovoltaických panelů, založené především na amorfní a mikromorfní bázi. Výhoda tenkovrstvých modulů spočívá kromě lepšího výkonu také ve vyšší svobodě při instalaci, amorfní panely totiž nevyžadují doporučovaný sklon 40° ani přímé sluneční záření z jihu. Díky novému montážnímu systému Schüco MSE 100 východ/západ je lze optimálně využít na prostorách plochých střech. Systém umožňuje montáž fotovoltaických modulů na střechy do sklonu 10° bez nutnosti dalšího kotvení, díky čemuž se na trhu stává jedinečným. Další výhodou systému je snadná instalace s použitím pouhých čtyř různých montážních komponent. Ukázku montáže si můžete prohlédnout zde.

Více informací o produktech společnosti Schüco naleznete na: www.schueco.cz