Stánek byl rozdělen na tři části:
- První představuje změnu značky a poprvé ukazuje vysokozdvižné vozíky Bobcat na veletrhu v Evropě.
- Druhá je věnována novým a připravovaným produktům Doosan, konkrétně novým řadám vysokokapacitních elektrických vysokozdvižných vozíků s vyvážením a prototypu elektrického tříkolového vysokozdvižného vozíku B18NT.
- Třetí nabízí ukázku kompletní nabídky značky Doosan, která zahrnuje nejen vysokozdvižné vozíky s vyvážením, ale také produkty z oblasti skladové techniky, jako jsou paletové vozíky, zakladače a retraky.

„Pouštíme se do odvážného vývoje abychom dokázali čelit nejtěžším výzvám svých zákazníků a nabídnout jim inovativní řešení pro udržitelnější budoucnost,“ říká Scott Park, CEO a místopředseda představenstva společnosti Doosan Bobcat. „Produkty z oblasti alternativní energie – jako je vodík – dávají zákazníkům možnost volby a zároveň vedou k udržitelnější budoucnosti a ekologičtějšímu zítřku.“

Velká část strojů vystavených v barvách Bobcat je v souladu s nedávným oznámením společnosti Doosan Bobcat, že produktové řady vysokozdvižných vozíků a přenosných energetických zařízení se stanou součástí produktového portfolia Bobcat.

Hlavní body expozice Doosan Bobcat

Ukázka elektrického tříkolového vysokozdvižného vozíku s lithiovou baterií
Doosan představuje prototyp elektrického tříkolového vysokozdvižného vozíku B18NT dodávaného z výroby pouze s lithiovou baterií. Vysokozdvižný vozík B18NT je ekonomickým modelem, který bude konkurovat rostoucí tržní poptávce po elektrických vysokozdvižných vozících s lithiovým pohonem v tomto typicky ekologickém segmentu. Stroj vystavený na veletrhu LogiMAT je prototypem, který má získat finální zpětnou vazbu od zákazníků.

Nové vysoce výkonné elektrické vysokozdvižné vozíky s vyvážením
Na druhé ploše Doosan vystavuje rovněž nový vysokozdvižný vozík B100NS jako ukázku dvou nových řad vysoce výkonných elektrických vysokozdvižných vozíků s vyvážením, které byly nedávno uvedeny na trh. Tyto nové vozíky s nosností od 6 do 10 tun poskytují průmyslovým uživatelům široký výběr ekologických strojů, které jsou schopny zvládnout těžkou práci, s nulovými emisemi a nízkou hlučností.

Nově uvedené těžké elektrické vozíky B80NS a B100NS s nosností 8,0 t, resp. 10,0 t nabízejí lepší možnost a vyšší výkon pro podniky napříč širokým spektrem průmyslových odvětví – od výroby, strojírenství a slévárenství po dodávky stavebních materiálů, dopravu a skladování.

Koncept vysokozdvižného vozíku poháněného vodíkovými palivovými články
Další atrakcí expozice na veletrhu LogiMAT je nejnovější koncept vysokozdvižného vozíku DIV B30X-7 Plus, který využívá vodíkové palivové články. V rámci přechodu výrobků Doosan pod obchodní značku Bobcat bude na veletrhu LogiMAT na ploše vyhrazené pro produkty Bobcat představen i vysokozdvižný vozík B30X-7 Plus vyvíjený v rámci produktového portfolia pod značkou Bobcat.

Vysokozdvižné vozíky poháněné vodíkovými palivovými články nabízejí delší provozní dobu a rychlejší doplňování paliva, takže jsou ideální pro aplikace, které vyžadují dlouhodobé používání s krátkými přestávkami pro jeho dočerpání. Pro sklady s vícesměnným provozem je vysokozdvižný vozík na vodíkové palivové články vhodnou volbou pro snížení uhlíkové stopy a současně splnění provozních požadavků na delší provoz bez nutnosti dobíjení či doplňování paliva. Dalšími vysokozdvižnými vozíky značky Bobcat v této oblasti jsou modely D30S-9 a B20X-7 Plus.

Nabídka kompletního sortimentu Doosan – vysokozdvižné vozíky, skladové vozíky, prémiové a ekonomické produkty
Modely vystavenými na této ploše demonstruje Doosan svoji schopnost nabídnout kompletní sortiment modelů pro trh s manipulačními stroji. Nejedná se jen o vysokozdvižné vozíky s vyvážením, jimiž je značka známa, ale také vybavení skladů, jako jsou paletové vozíky, zakladače a retraky. Jako dodavatel kompletního sortimentu nabízí Doosan v určitých produktových kategoriích také ekonomické modely.

Modely předváděné v této části:

BR25JW-9 (retrak),
BSl13S-7C (kompaktní ruční zakladač),
BPR02S-7 (paletový vozík s pojezdem),
BPL18S-7 (ruční paletový vozík),
BSL12N-7 (ruční zakladač z řady eco).

O  Doosan Industrial Vehicle
Doosan Industrial Vehicle
patří do skupiny Doosan Group. Od výroby prvního vysokozdvižného vozíku v Koreji v roce 1968 usiluje o uspokojení potřeb zákazníků poskytováním vysoce kvalitních dodávek a služeb v oboru manipulace s materiálem. Všechny své stroje navrhuje tak, aby poskytovaly jednoduchý provoz a výkon, nabízely pohodlí pro obsluhu, byly šetrné k životnímu prostředí a přinesly maximální využití investice zákazníka. Díky tomu získaly produkty Doosan Industrial Vehicle řadu ocenění. Své vysokozdvižné vozíky nyní dodává do více než 90 zemí a je preferovaným dodavatelem pro vozové parky mnoha předních světových společností. Doosan je novou významnou silou v oboru manipulace s materiálem.

Další informace o společnosti Doosan Industrial Vehicles naleznete na webu https://doosaniv.com/eu/.