Věří, že účast bude opět vysoká.

Členové sdružení chystají rovněž aktualizaci pomůcky pro návrh a realizaci plochých střech  „Generátor systémových střešních skladeb“. Generátor mohou využívat všichni ti, kdo potřebují a chtějí provádět ploché střechy správně.

Tato pomůcka dokáže usnadnit a značně urychlit výběr systémových skladeb plochých střech. Nástroj umožňuje zvolit pouze vhodné kombinace jednotlivých vrstev střešního souvrství, včetně doporučeného kotvení, bezpečného zajištění a způsobu odvodnění střechy.

Generátor se stává velmi přínosným nástrojem pro navrhování a realizace plochých střech. Správný návrh a provedení střechy lze rovněž konzultovat s jednotlivými výrobci, kteří jsou odborníky v oboru s dlouholetou praxí. Výběr vhodných parozábran a fólií je možné konzultovat se zástupci společností FATRA a AXTER, ideální izolaci doporučí výrobce minerální vlny ROCKWOOL nebo výrobce desek PIR – puren. S otázkami mechanického kotvení pomůže EJOT a dotazy související s trapézovým plechem zodpoví Kovové profily. Společnost TOPWET doporučí vhodné řešení pro odvodnění střech a bezpečné zajištění.

Technologický předpis „Systémová plochá střecha na trapézovém plechu, betonu a dřevěném bednění“ (SP střecha – T, B, D“), který je komplexním podkladem pro návrh, provádění a kontrolu provedení jednoplášťových plochých střech na trapézovém plechu, bude rozšířen o produkty nového člena sdružení, společnost VELUX.