Nová řada zametačů doplňuje nabídku příslušenství Bobcat pro údržbu silnic a chodníků, do které dále patří frézy na asfalt, okružní pily, rozhrnovače zeminy a asfaltu, grejdry, rýhovače a úhlové zametače. V kombinaci s rostoucí nabídkou strojů Bobcat tato příslušenství poskytují výkonná řešení pro opravy asfaltových i betonových cest, dlážděných povrchů chodníků a mnoho dalších aplikací.

Nové zametače Bobcat se vyznačují nejen vynikajícími vlastnostmi pro silniční aplikace, ale pokrývají širokou škálu pracovních úkonů od čištění, recyklace, stavby či demolice až po řadu činností v zemědělském sektoru.


Údržba silnic a chodníků – neustále rostoucí trh

Trh s opravami asfaltových a betonových povrchů nadále roste v celé Evropě. Podle Evropské asociace pro asfaltové vozovky (EAPA) se v samotné Evropě síť dálnic, regionálních a místních silnic rozprostírá na celkové délce přibližně 5,5 milionu km, přičemž více než 90 % je pokryto asfaltem, a toto množství se každým rokem zvyšuje.

Asfaltové povrchy s časem degradují a je třeba je pravidelně udržovat a opravovat, aby se prodloužila jejich životnost. Protože na trhu vidíme rostoucí poptávku, zvyšujeme naše investice právě do rozšiřování sortimentu příslušenství pro údržbu silnic. Bobcat nyní nabízí nejširší portfolio kompaktních řešení pro opravy silnic na trhu - od fréz přes zametače a tlakové čističe nebo okružní pily až po naši nedávno přidanou řadu pro lehké hutnění,“ říká Daniele Paciotti, produktový manažer příslušenství Bobcat.

Zametací příslušenství Bobcat


Nová řada zametačů Bobcat

Zametače Bobcat jsou ideálním příslušenstvím pro jakýkoli projekt renovace povrchu. Pět modelů zametačů v rámci nové řady poskytuje zametací šířky od 110 do 215 cm s objemem lžíce pro sběr nečistot od 0,22 do 0,44 m3. Modely všech velikostí nyní využívají funkce a výhody vycházející z jednotné platformy.

Zametače jsou vybaveny odolnějšími štětinami s delší životností. Na přání zákazníků vyvinul Bobcat novou volitelnou integrovanou nádrž na vodu - je nainstalována nad vlastním zametacím zařízením a disponuje inteligentně navrženým a optimálně umístěným kropicím systémem.

Zametače Bobcat mohou zametat a sbírat bláto a další nečistoty směrem vpřed i vzad. Jsou ideální pro čištění parkovišť, chodníků a skladů, ale také průmyslových a recyklačních zařízení, stavenišť, ploch po demolici i stájí a přístřešků pro zvířata v zemědělství.

Zametače Bobcat mají nový design a jak je u této značky zvykem, vyznačují se odolností a snadným ovládáním. Využívají osvědčený systém „plug & play“, který umožňuje obsluze nasadit a vyměnit nástavce za méně než minutu. Klíčem k tomu je ovládací zařízení pro příslušenství Bobcat ACD (Attachment Control Device). Díky 7pinovému konektoru snadno rozpozná připojené příslušenství a umožňuje obsluze ihned využívat všechny funkce příslušenství přímo z kabiny.

Díky nedávné expanzi na trh kolových nakladačů má nyní Bobcat největší portfolio nakladačů ze všech výrobců na světě a nabízí nejširší výběr příslušenství.


Řada fréz na asfalt Bobcat

Ideální pro opravu nejen výmolů, povrchových trhlin a poškození ledem, ale také pro frézování povrchů a pro práci kolem kanálových šachet – široká nabídka fréz značky Bobcat pokrývá řezné šířky od 35 do 120 cm. K dalším funkcím patří vytváření zářezů pro zapuštěné značky jízdních pruhů, srovnávání nerovných povrchů vozovky, vytváření svislých hran pro opravy dlažby, řezání drenáže na parkovištích a svahování okrajů vozovek.

Rozhrnovač zeminy a asfaltu Bobcat


Rozhrnovač zeminy a asfaltu Bobcat

Rozhrnovač zeminy a asfaltu Bobcat se standardní pracovní šířkou 190 cm nebo volitelnou šířkou 196 cm lze použít k pokládce asfaltu i dalších materiálů pro stavbu chodníků, k rozšiřování a opravám stávajících silnic, k zasypávání, dláždění a překrývání příkopů a k pokládce podkladových materiálů. Díky funkci offsetu je možné pokládat asfalt, aniž by nakladač musel přejíždět pokládaný materiál – tím je zajištěn bezvadný a hladký povrch.


Řada okružních pil Bobcat

Robustní a výkonné příslušenství v podobě okružní pily Bobcat dokáže rozřezat asfalt, beton, zmrzlou zem, drátěné pletivo a další tvrdé materiály s větší rychlostí a přesností než vzduchová nebo hydraulická bourací kladiva. Lze je použít při opravách silnic a hloubení příkopů pro pokládání vodovodních a plynových potrubí nebo elektrických a optických kabelových vedení. Čistič výkopů se zvedá a spouští hydraulicky a hloubka řezu se pohybuje od 15 do 80 cm v závislosti na modelu. Bobcat také nabízí okružní pily se segmentovanými kotouči, které umožňují uživateli rychle změnit šířku kotouče (50, 80, 100 nebo 120 mm) přímo v terénu namísto nutnosti výměny celého kotouče v dílně, čímž ušetří až 10 hodin.

Tandemový válec Bobcat


Nová řada lehké hutnicí techniky Bobcat

Hutnění podloží a asfaltu je při aplikacích údržby silnic nutností. Bobcat proto nedávno doplnil své portfolio novou řadou lehké hutnicí techniky. Nejnovější produktová řada Bobcat je navržena tak, aby splňovala pracovní požadavky na jakémkoli pracovišti. Hutnění asfaltu a základových materiálů zvyšuje jejich odolnost vůči zatížení těžkou dopravou a obecně prodlužuje jejich životnost. Sortiment zahrnuje celkem 7 různých skupin produktů a nabídka obsahuje celkem 37 modelů – od vibračních pěchů o hmotnosti 29 kg až po 2,6tunové tandemové válce.


Podívejte se i na produktové video představující
příslušenství Bobcat pro údržbu silnic a chodníků.


Další informace o společnosti Doosan Bobcat a jejích produktech naleznete na webu www.bobcat.com nebo přímo na bobcat.cz – webu distributora pro ČR, společnosti Bobcat CZ, a.s.