Generálním ředitelem divize Doosan Portable Power pro oblast Evropy, Blízkého východu a Afriky (EMEA) byl jmenován Jan Moravec. Ten působí u divize Doosan Portable Power již více než 18 let a jeho pracovištěm je centrála společnosti Doosan Bobcat EMEA v Dobříši.

Jan Moravec uvedl: „S radostí se ujímám nové role generálního ředitele divize Doosan Portable Power EMEA. Naše podnikání má více než stoletou tradici. Máme skvělý tým pracovníků, kteří se svojí odborností a motivací podílejí na přípravě špičkových produktů a služeb zákazníkům.“

„Mezi naše klíčové cíle pro tento rok patří dokončení řady kompresorů splňující emisní normu Stage V. Pro trhy na Blízkém východě a v Africe uvedeme nové řady malých kompresorů. Chystáme se rovněž dále posílit svoji distribuční síť, abychom pokryli potřeby všech našich zákazníků v oblasti EMEA,“ dodává Moravec.

Ve své nové roli Jan Moravec bude i nadále odpovědný za produktový management. Nově bude mít na starosti i prodej, servis, vztahy s dodavateli, plánování zásob a provozu v oblasti EMEA. Jeho přímým nadřízeným bude Lance Mathern, Vice President, Global Portable Power.

Pod značku Doosan Portable Power patří výroba a prodej generátorů, kompresorů a osvětlovacích věží. Vývoj a testování produktů DPP probíhá v centrále Doosan Bobcat EMEA ve středočeské Dobříši. V Ćeské republice zaměstnává třicítku odborníků, kteří mají na starosti celý region Evropy, Blízkého východu a Afriky.

Doosan Portable Power je součástí Doosan Bobcat EMEA, resp. Doosan Group. Ta byla založena v roce 1896 v Koreji a v současnosti má široké portfolio průmyslových aktivit. V ČR operuje pod značkou Bobcat, která zde vyvíjí a vyrábí kompaktní stavební a zemědělské stroje.