Špičková technologie

Zájem o moderní identifikační systémy se každým rokem zvyšuje; vedle čteček otisků prstů existují systémy rozpoznávání tváří, videotelefony a čtečky bluetooth pro ovládání dveří ze smartphonu. V současné době již mnoho výrobců nabízí dveře s využitím takových pokročilých řešení a mnoho z nich je osazeno elektromechanickými zámky Winkhaus. Nejoblíbenější je varianta blueMatic EAV3 s automatickým zamykáním a elektrickým odemykáním. Lze je kombinovat s různými typy elektronických čteček. Vlastní řešení Winkhaus je dálkové ovládání pro rádiové vlny a čtečku přiblížení, tzv. transpondéru. Zámek blueMatic EAV3 funguje také se zařízeními jiných výrobců, jako je snímač otisků prstů, klávesnice s numerickým kódem, aplikace Bluetooth nebo inteligentní systém domácího ovládání, protože je vybaven příslušnými sadami kabelů, které jsou přizpůsobeny technologiím, jako jsou Ekey, Idencom, Sorex. Tento produkt má také mnoho dalších výhod. Můžete v něm použít například velmi pohodlný přepínač denního režimu. Denní režim umožňuje otevření dveří bez použití klíče nebo čtečky. Výhodou tohoto zámku je kromě vysoké bezpečnosti také vysoká těsnost, která je dána konstrukcí háků vybavených přídavným těsnicím prvkem. Praktickým řešením je také magnetické uvolnění umístěné v rámové části protikusu zámku. Postará se o spuštění háků v pravý okamžik, tj. když je křídlo již v rámu, což zabraňuje poškození lišty zámku.

Novinka. Elektronické zařízení pro elektromechanické zámky.Zámky v objektech

Výrobci, kteří se specializují na výrobu dveří, musí často používat zámky pro panikové a evakuační dveře podle EN 179 (pro únikové dveře – s rukojetí) nebo EN 1125 (pro panikové dveře – s horizontální hrazdou). Výhodou řešení Winkhaus panicLock AP4 je estetika – jsou namontovány jako všechny mechanické vícebodové zámky na okraji křídla a nepoškozují vzhled dveří. Mechanismus zámku umožňuje otevřít dveře zevnitř jedním pohybem ruky a bez použití klíče – stisknutím páky nebo rukojeti. Z vnějšku lze dveře v závislosti na variantě otevírat různými způsoby – nejnovější řada ­panicLock AP4 je k dispozici v celé škále řešení definovaných normami. ­Anti-panické vlastnosti neovlivňují ostatní funkce zámku nebo třídu odolnosti proti vloupání. Lze je použít také pro požární dveře v souladu s EN 179/1125.


Novinka. AV3 M4 se dvěma přídavnými háky zvyšuje ochranu proti vloupání.


Možnosti uplatnění

Vícebodové zámky Winkhaus – to je celá řada řešení pro různé materiály – dřevo, hliník, PVC a ocel. V oblasti hliníkových dveří je lištový zámek alternativou dvou krátkých zámků a v této roli skvěle funguje. Šroubování v několika bodech poskytuje větší bezpečnost, lepší těsnost. Pro mnoho klientů Winkhausu je nejdůležitějším argumentem pro výběr této značky mnoho variant a výběr podle individuálních potřeb. Vysoká úroveň zabezpečení zámků nebo dokonce funkce den / noc jsou volbami, které si rádi vyberou a ocení i investoři.

Různé způsoby otevírání dveří: pomocí smartphonu, čtečky otisků prstů a numerického kódu.Snadná montáž

Důležitým prvkem konceptu produktů Winkhaus je jednoduchost obrábění. Detaily jsou přesně zpracované a usnadňují montáž zámků v továrně a na staveništi. Příkladem je nová řada průběžných protiplechů s integrovaným pákovým ovladačem zástrčí pro dřevěné a PVC dveře, které jsou navrženy tak, aby okování bylo intuitivní. Pro elektromechanické zámky nabízí společnost Winkhaus systémovou kabelovou průchodku, která se skládá z rámové a křídlové části, včetně krycího plechu. Vše je tak možno vyzkoušet ještě v továrně, v rámci výrobního procesu a pak plně funkční dveře instalovat v budově. Pokud je nutné odstranit křídlo z rámu dveří, nemusíte kabely odpojit, jako v případě řešení založených na konektorech. Winkhaus patří do skupiny dodavatelů, kteří poslouchají hlasy z trhu a reagují na signály. S tímto vědomím jsou výrobci a zákazníci rádi, že se podělí o své potřeby, stejně jako komentáře, které v konečném důsledku zvyšují kvalitu a funkčnost dveřních prvků, které společnost nabízí. Konstruktéři v závodě Winkhaus v Meiningenu neustále pracují na nových řešeních pro různé trhy. Jeden z posledních návrhů – auto lock AV3 M4 s 5 zamykacími body – byl původně vyvinut pro zákazníky v západní Evropě, ale našel mnoho příjemců ve východní Evropě. Zvýšený počet háků má vliv na odolnost zámku proti vloupání – tato varianta úspěšně dosahuje třídy RC3. A právě bezpečnost, kromě těsnosti a pohodlí, je v první řadě zmíněna, když žádáme výrobce dveří o funkce, které se pojí s výrobky Winkhaus. A to je dobré znamení, protože jde o dveře do našich domovů.

www.winkhaus.cz