Otravné čekací doby u balkonových nebo terasových dveří při spouštění žaluzií, nebo při rychlém vytažení žaluzie v případě hrozící bouře, už nemusí spotřebitel tolerovat.

U elektrických pohonů s pevným počtem otáček jsme dosud byli nuceni hledat kompromis mezi přesným nastavováním lamel a pokud možno rychlým pohybem žaluzií. Tyto dva zdánlivě protichůdné požadavky se nám podařilo vyřešit kombinací v jednom pohonu, novém GJ56..-DuoDrive.

Splnění obou požadavků je možné díky použití automaticky přepínané pohonné jednotky, která kombinuje dvě různé rychlosti. Při náběhu se motor otáčí pomalu rychlostí 9 otáček za minutu, takže můžeme lamely přesně natáčet a ručně jemně upravovat jejich nastavení. Současně se jedná o optimální řešení pro automatizované ovládání denního osvětlení. Po 3/4 otáčky se rychlost přepne z 9 na 39 otáček za minutu. Následný rychlý pohyb nabízí jednak vyšší míru komfortu, ale také bezpečnosti v případě větrného alarmu a více pohybových cyklů do aktivace tepelné ochrany.Výhody dvou rychlostních módů v jednom motoru

9 otáček za minutu pro komfortní naklápění lamel
-    ztrojnásobení času pro pohodlné naklopení lamel do požadovaného sklonu
-    tišší otevírání a zavírání lamel
-    optimálně nastaveno pro naklápění lamel pomocí nástěnného vypínače nebo dálkového ovladače

39 otáček za minutu pro svižné vytažení žaluzie
-    rychlejší ochrana žaluzie při sepnutí větrného senzoru
-    větší komfort díky vyšší rychlosti vytahování žaluzie
-    ideální pro vysoké žaluzie nebo pro žaluzie osazené před dveřmí na terasu či na balkon

Gerhard Geiger GmbH & Co. KG
Schleifmühle 6, D-74321 Bietigheim-Bissingen
telefon: +49 (0) 71 42 / 938-0, fax: +49 (0) 71 42 / 938-230
e-mail: info@geiger.de
www.geiger.de