Účastníci veletrhu MIPIM mají jedinečnou příležitost nejen se podělit o své zkušenosti, ale i získat poznatky a nápady od mezinárodních partnerů, inspirovat se tím, jaké trendy jsou ve světě developmentu a na realitním trhu, co se děje a lze očekávat v následujících letech.

Součástí mezinárodního veletrhu je i vyhlášení nejlepších developerských projektů v rámci prestižní mezinárodní realitní soutěže MIPIM 2017. Tato soutěž má dlouholetou tradici a celosvětový význam, byla založena roku 1991.  V letošním ročníku se přihlásilo celkem 214 developerských projektů ze 46 zemí světa a mezi finalisty se probojoval i český developerský projekt Rezidence Sacre Coeur2 od společnosti SATPO. Tento rezidenční projekt je jedním ze čtyř projektů nominovaných do finále v kategorii Best Residential Development.


Odborná porota, která se skládala z 11 členů v čele s předsedou John Forrester-em, generálním ředitelem EMEA Cushman & Wakefield, vybrala v Paříži koncem ledna 2017 do užšího výběru pouze čtyři nejlepší projekty v každé ze soutěžních 11-ti kategorií. S ohledem na celosvětovou přitažlivost MIPIM Awards, developerské projekty byly přihlášeny z Asie, Tichomoří, ze Severní a Latinské Ameriky, z Afriky a z Evropy.

"Kvalita přihlášených projektů každoročně stoupá, i hladina udržitelného rozvoje a trvale udržitelného designu také roste, v letošním roce jsme viděli skutečně velký sociální aspekt odpovědnosti, jak developerské projekty mají značný dopad na jejich komunity." uvedl předseda poroty, John Forrester. "V každém kontinentu světa jsme viděli některé projekty, které představují skutečnou regeneraci sociální, jakož i hospodářský prostor, ve kterém byly realizovány" dodal.

Rezidence Sacre Coeur2 se ve své kategorii utká s developerskými projekty z Německa, Brazílie a Francie. Vyhlášení výsledků proběhne ve čtvrtek, dne 17. března 2017, v rámci slavnostního gala večera v Palais de Festival, přímo v centru francouzského města Cannes.

Více informací o Rezidenci Sacre Coeur2 naleznete ZDE a informace o mezinárodní realitní soutěži MIPIM 2017 naleznete ZDE.