Uskutečnil se zde již 11. ročník Mezinárodního demonstračního veletrhu strojů a zařízení pro těžební průmysl, úpravnický průmysl a stavebnictví EXPO Mokrá 2016.

Během tří veletržních dnů zavítalo na EXPO Mokrá více než 10 000 návštěvníků, převážně z Česka a Slovenska, nechyběli však ani návštěvníci z dalších zemí Evropy, nejčastěji z Německa a Polska. V unikátním prostředí vápencového lomu, na ploše větší než 70 000 m2, čekalo na návštěvníky 121 vystavovatelů - především z České a Slovenské republiky, ale také z Rakouska, Německa, Francie, Polska a Nizozemí. Oborové zaměření veletrhu obsáhlo celou škálu strojů a zařízení určených pro těžbu a zpracování nerostných surovin a jejich následné využití - technika a prostředky přípravy rubaniny; těžební, nakládací a přepravní technika; stroje a zařízení pro zpracování nerostných surovin; stroje a zařízení pro recyklaci stavebních materiálů; zařízení pro ekologický provoz těžebních závodů; náhradní díly a doplňky; servisní a doprovodná činnost; nákladní vozy, vozy pro speciální účely; projekční práce, poradenská činnost, odborné časopisy, školy, svazy.

Jak se na demonstrační veletrh sluší a patří, bylo možné vidět v chodu např. drtiče a třídiče, zařízení na redukci prašnosnosti, demo show s pásovými rypadly, vrtací soupravy, nakladače, hydraulické demoliční kleště, bourací kladiva, vážící zařízení, ukázky leteckého snímkování a mnoho dalšího. Velký zájem mezi návštěvníky vyvolala možnost vyzkoušet nákladní vozy Tatra a Terex na připraveném terénním okruhu ve spodní etáži lomu.

Počasí tentokrát veletrhu přálo, nebylo horko ani zima a ani občasné přeháňky nezkazily dobrou náladu návštěvníků či vystavovatelů. Vystavovatelé nešetřili pozitivními ohlasy a vyjadřovali svůj zájem zúčastnit se i příštího 12. ročníku EXPO Mokrá, který se opět uskuteční ve dvouletém intervalu v červnu roku 2018.

Na úspěchu veletrhu má také velký podíl podpora 21 českých i zahraničních mediálních partnerů, jimiž byly časopisy, zájmové organizace i webové servery. Organizátora veletrhu, Těžební unii, také velmi těší, že svou záštitu veletrhu EXPO Mokrá 2016 udělil předseda Českého báňského úřadu, Martin Štemberka, ministr průmyslu a obchodu, Jan Mládek, hejtman Jihomoravského kraje, Michal Hašek a primátor města Brna, Petr Vokřál.

Více informací, včetně seznamu vystavovatelů a fotogalerie naleznete na webových stránkách www.expomokra.cz