Předchozího ročníku veletrhu se zúčastnili nejvýznamnější výrobci a dodavatelé střešních materiálů, dřevěných konstrukcí, izolací, střešních oken, doplňků, okapových systémů, fasádních systémů, nářadí a strojů, včetně firem nabízejících solární systémy. Zájem firem o účast na dalším ročníku je opět větší než v loňském roce, což reflektuje opakovaně naplněné výstaviště žádanou cílovou skupinou návštěvníků se zájmem o střechy, rekonstrukce a úsporné bydlení.

NA CO SE MOHOU VYSTAVOVATELÉ I NÁVŠTĚVNÍCI TĚŠIT?
„Kromě tradičních a oblíbených projektů jako jsou bezplatná poradenská centra pro všechny oblasti
výstavby a úspory energií, centrum fasád, přednášky, fóra, prestižní soutěže či praktické ukázky řemesel připravujeme nová témata a s tím související celkové rozšíření veletrhu“, uvádí Jitka Šefránková, ředitelka veletrhu.

KONFERENCE, FÓRA I NOVÝ SOUBĚŽNÝ VELETRH
První veletržní den proběhne například mezinárodní konference Izolace 2016 zaměřená na obvodové pláště a stavební fyziku. Nový obsah obohacený o zkušenosti ze zahraničí bude mít Fórum Dřevěné konstrukce střech, které pořádá ČKAIT, odborný partner veletrhu. Nově bude pojato téma využití dřeva nejen ve stavebnictví, ale ve všech oblastech života v rámci veletrhu Cesty dřeva (pořádá ABF).

ROZŠÍŘENÍ VELETRHU O DALŠÍ VÝSTAVNÍ HALU
Veletrh se zvětšuje o další halu, kde bude probíhat soutěžní přehlídka stavebních řemesel a množství praktických ukázek nejen stavebních řemesel. Cílem je zvýšit zájem veřejnosti a budoucích řemeslníků o stavební učební obory a rozšířit základnu kvalifikovaných řemeslníků v ČR. Toto téma je klíčové i pro významného partnera veletrhu, kterým je Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Ta intenzivně pokračuje v ofenzivě na podporu drobných živnostníků a vyhlašuje rok 2016 Rokem řemesel. Součástí je i vloni nastartovaný projekt Fandíme řemeslu, k němuž proběhne řada akcí i v rámci veletrhu.

PRESTIŽNÍ SOUTĚŽE
Jubileum oslaví prestižní soutěž ZLATÁ TAŠKA o nejlepší exponáty veletrhu. V roce 2016 proběhne již její 15. ročník. Pokračovat bude i tradiční soutěž o nejlepší Střechařský inzerát, k níž nově přibude soutěž Pour Féliciter o nejoriginálnější PF 2016.

SOLAR PRAHA
Bohatý program nabídne i souběžný veletrh úspor energií a obnovitelných zdrojů Solar Praha, který se bude věnovat novelám Energetického zákona a zákona o podporovaných zdrojích, zkušenostem z programu Nová zelená úsporám, opatřením na snížení administrativní i finanční zátěže pro malé solární výrobce a rozvoji střešních fotovoltaických elektráren.

Více informací najdete na www.strechy-praha.cz.