Semináře, které probíhají od začátku ledna, seznamují účastníky s nejaktuálnějšími novinkami z oblasti cihlářského průmyslu a stavebnictví obecně.

Účast na seminářích je jako již tradičně bezplatná, avšak počet míst je omezený, takže se nezapomeňte včas zaregistrovat na adrese www.wienerbergerforum.cz nebo na adrese společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. www.wienerberger.cz. Akce je akreditována v systému celoživotního vzdělávání ČKAIT a ČKA.

Semináře, které již proběhly, se těšily velké pozornosti. Účastníci zaplnili sály do posledního místa a mohli se detailně věnovat odborným tématům v oblasti stavebnictví. Představené novinky a prezentované výsledky vývoje ve stavebnictví nenechaly nikoho z přítomných klidnými, takže se mezi přednáškami čile diskutovalo. Účast na seminářích byla jako již tradičně velmi vysoká, nicméně vše bylo velmi dobře zorganizováno, tudíž se předešlo případným nepříjemnostem. Fórum Wienerberger si drží svůj vysoký standard z minulých ročníků a můžeme se tak těšit na ročníky následující.

Pro ty, kteří nestihli již proběhnuvší semináře, je zde možnost do konce ledna zúčastnit se seminářů v dalších městech dle itineráře fóra.

Témata Wienerberger fóra
● Požární odolnost zděných konstrukcí – Co si představit pod jednotlivými kritérii R, E, I a M deklarace PO. Jak používat tabulky. Konstrukční detaily.
● Tepelná technika – navrhování nákladově optimálních domů – Jak jednoduše navrhovat stavby na vyhláškou požadované nákladové optimum. Jak získat teplo ze Slunce i bez solárních kolektorů. Lze umístit okna až k líci fasády? Proč a kde stavbu izolovat a kde je to již zbytečné. Na které detaily si dát při provádění pozor pro úspěšný test vzduchotěsnosti?
● Zásady navrhování a provádění střešní krytiny.
● Vodorovné prutové konstrukce – (překlady, průvlaky, věnce) – návrh a provádění. Řešení keramobetonových překladů pro rozpětí větší než 3 m. Jak správně určit optimální typ překladu (průvlaku).
● Cihly plněné minerální vatou – Vata a voda, problém nebo zbytečná obava? Co všechno dokáží „vatovky“? Statika zdiva z cihel plněných vatou.
● Praktická ukázka zdění cihel Porotherm T Profi Dryfix.
● Akustika v praxi – detaily mezibytových stěn.
● Technické konzultace a diskuse.

Termíny seminářů
13. 1. 2015 – České Budějovice, Clarion Congress Hotel
15. 1. 2015 – Praha, Hotel STEP
20. 1. 2015 – Ostrava, DK Akord
22. 1. 2015 – Brno, Boby centrum
26. 1. 2015 – Plzeň, Park Hotel
28. 1. 2015 – Hradec Králové, KC Aldis