Nová konstrukce 65 K je založena na úspěšné koncepci typu 81 K, představeného před třemi lety. Byla při ní uplatněna řada optimalizovaných a dále rozvinutých funkcí. Díky tomu nastavuje rychlestavitelný jeřáb ve třídě 65-mt nová měřítka v oblasti výkonu, ovládání a bezpečnosti na staveništi.

S maximální nosností 1400 kg při vyložení 40,0 m představuje typ 65 K ve své velikostní třídě absolutní špičku. Stejně jako u většího 81 K jsou všechna břemena přemisťována v čistě 2lanovém provedení SPEED2LIFT. Žádné přelanovávání, žádná ztráta času pro dosažení maximálního přenosu nákladu na staveništi - to je v této třídě jeřábů také jedinečné. Vynikajícím ukazatelem výkonu je také maximální nosnost 4 500 kg.

Inovativní řešení pro přepravu umožňují přepravit kompletní jeřáb 65 K včetně zátěže na staveniště jen dvěma nákladními automobily. V porovnání s předchozím modelem byly výrazně redukovány přepravní rozměry. Přepravní délka snížená na méně než 14,5 m a rozvor 6 m zvyšují manévrovatelnost při přepravě jeřábu. Díky tomu lze 65 K bez námahy přepravovat i nejužšími průjezdy na staveništi. Model 65 K lze navíc na základě konstrukčního provedení otoče s krátkým přesahem montovat velmi blízko budov.

Ke špičkovým parametrům v této třídě jeřábů patří také malý rozpon podpěr 4,2 m x 4,2 m a poloměr otáčení optimalizovaný na 2,55 m. To poskytuje jeřábu 65 K mimořádnou flexibilitu i v husté zástavbě a ve stísněných prostorách.

Montáž rychlestavitelného jeřábu 65 K je vysloveně bezpečná a jednoduchá. Manipulace při montáži je jednak podpořena poloautomatickým blokováním mezi věží a otočí pomocí rychlospojky (Quick-Connection) a jednak spolehlivou kinematikou vztyčování, která umožňuje montáž i nad vysokými překážkami. Napínací táhla výložníku umožňují bezpečnou manipulaci a poloautomatické balastování, což ve spojení se samocentrovacími zatěžovacími panely umožňuje instalovat závaží v nejkratším možném čase i bez pomocného jeřábu.

Moderní předprogramovatelné řízení zahrnuje mnoho možností pro bezpečnou montáž a hospodárný provoz. Při prvomontáži ulehčuje jednoduché skalírování jeřábu pouze jedním břemenem ve spojení s grafickým displejem LCD rychlé a bezpečné nastavení jeřábu. Dalším plusovým bodem v oblasti bezpečnosti je volitelná varianta elektronického omezovače pracovního rozsahu ABB a elektronické omezení zatěžovacího momentu LMB. Při provozu jeřábu jsou na displeji přehledně v piktogramech zobrazeny všechny informace o aktuálním stavu.

U nového jeřábu 65 K se používá úspěšná technologie pohonu a řízení, kterou Liebherr poprvé použil u rychlestavitelného jeřábu 81 K a předtím byla známa jen u modelů s horní otočí. U nového 65mt rychlestavitelného jeřábu je k dispozici také stiskem tlačítka spínaný režim jemného polohování MICROMOVE. Lze tak s naprostou bezpečností jemně a na milimetry přesně polohovat i těžká břemena bez zajištění brzdy zdvihacího ústrojí. K hospodárné manipulaci s břemeny přispívají plynule regulované a zejména energeticky účinné pohony frekvenčních měničů z centra Liebherr. Tak je vždy zajištěno bezpečné pojíždění s břemenem.

Nový 65 K nabízí při nasazení na staveništi obvyklou flexibilitu a vynikající přizpůsobivost. S využitím rychlého šplhacího zařízení lze až 5 segmentů věže vztyčit snadno a bezpečně. Díky nastavení sklonu výložníku až 30° nabízí 65 K celkem 14 výšek háku od 15,6 m do 51,7 m, takže se lze optimálně přizpůsobit všem požadavkům staveniště.

Přehled výkonových parametrů modelu 65 K
Max. výška háku: až 34,6   m
Výška háku při sklonu 30°: až 51,7   m
Vyložení: 28,0 / 35,0 / 40,0   m
Vyložení při sklonu 30°: 23,9 / 29,9 / 34,3   m
Nosnost při vyložení 40,0 m: 1.400  kg
Nosnost při vyložení 35,0 m: 1.800  kg
Nosnost při vyložení 28,0 m: 2.600  kg
Maximální nosnost: 4.500  kg

Další informace:
Jan Kadubec
tel.: +420 547 425 343
fax: +420 547 425 331
e-mail: jan.kadubec@liebherr.com
internet: www.liebherr.cz