Soutěž „Českých 100 nejlepších“, jež vyhlašuje kulturně vzdělávací společnost Comenius, prezentuje veřejnosti hospodářské výsledky nejlepších, tedy nejúspěšnějších, firem uplynulého roku. Jejím cílem je nalézt, vybrat, zviditelnit
a veřejně slavnostním způsobem ocenit české firmy, podniky či společnosti co nejširšího spektra ekonomických aktivit, které dosahují vynikajících, mimořádných anebo pozoruhodných výsledků.

V soutěži se hodnotí také významnější počin, například výrazné zvýšení obratu, ziskovosti, růst počtu klientů, ale také zajímavý projekt. „K našemu úspěchu pomohl především projekt kolesového rypadla KK1300, které odborníci naší společnosti navrhli, vyprojektovali a také smontovali pro Severočeské doly a které od letošního léta pracuje v Dolech Bílina při těžbě skrývky,“ uvedla tisková mluvčí společnosti NOEN MgA. Kateřina Veverková. „Dosažený úspěch v této soutěži je pro nás také velmi příjemným oceněním naší dlouholeté činnosti,“ doplnila.

Projekt kolesového rýpadla KK1300 přinesl společnosti NOEN letos ještě jedno významné ohodnocení. V soutěži Inženýrské akademie ČR za vynikající realizovaný technický projekt v roce 2011 získal třetí místo projekt „Odpružení kabiny řidiče kolesového rýpadla“, jehož autorem je Ing. Jan Marek, CSc., projektant ocelových konstrukcí kolesových rýpadel ve společnosti NOEN.

Rýpadlo KK1300 je jedinečné nejen díky technickým dovednostem, ale i pro své rozměry. Je vysoké 53 metrů, dlouhé 180 metrů a váží téměř 5 000 tun. Poslední obdobný stroj vznikl v ČR naposledy před téměř čtvrt stoletím.

NOEN a. s. působí na českém i zahraničním trhu již téměř patnáct let. Hlavní činností firmy je získávání zakázek v oblasti výzkumu, vývoje a projektování pro uhelné společnosti těžící formou povrchového dobývání jak na domácích, tak na zahraničních trzích. Během svého působení se NOEN a. s. stala hlavním partnerem Severočeských dolů, a. s., pro které mimo jiné navrhla, vyprojektovala a letos smontovala unikátní obří kolesové rýpadlo KK1300. Mezi další významné společnosti, se kterými spolupracuje, patří Prodeco, a. s., Vítkovice, a.s., Škoda Praha Invest, a.s. V roce 2005 získala společnost NOEN rámcovou smlouvu na provádění Due diligence (studie příležitostí – posouzení a vypracování návrhu na řešení daného problému z hlediska investičně-ekonomického i technického) důlních zařízení pro ČEZ na všechny budoucí zahraniční akvizice společnosti ČEZ. Akciová společnost NOEN zaměstnává tým více než devadesáti vysoce odborných pracovníků, projektantů a konstruktérů s dlouholetou praxí. Při zpracovávání studií, projektů a provádění specializovaných posudků a poradenství pracují se špičkovou HW a SW technikou.

NOEN, a. s.
Václavské náměstí 56, Praha 1
MgA. Kateřina Veverková – tisková mluvčí
Tel.: +420 224 032 510
veverkova@noen.cz , www.noen.cz