Vzhledem ke stávajícím trendům moderní výstavby a požadavkům na snižování spotřeby energie na vytápění a na snižování emisí CO2 Isover již několik let podporuje výstavbu pasivních domů na českém trhu zejména prostřednictvím vlastního mezinárodního projektu Multi-Komfortní dům. Nejnovějším přírůstkem v rámci tohoto projektu je Katalog Pasivních domů.

Katalog Pasivních domů má za úkol:

-          poskytnout jeho čtenáři ucelené informace o fungování, principech a přednostech pasivních staveb,
-          objasnit čtenáři klíčové pojmy týkající se pasivních domů,
-          přinést základní informace o plánování a projektování takovýchto staveb,
-          vysvětlit hlavní mýty o pasivních domech,
-          informovat o zkušenostech a pocitech majitelů, kteří již pasivní dům užívají,
-          a hlavně poukázat na jejich variabilitu z hlediska velikosti, vzhledu či konstrukčního i materiálového řešení.

Katalog získal cenu v soutěži Český energetický a ekologický projekt 2009 (ČEEP 2009).

V Katalogu naleznete 60 projektů a vizualizací pasivních domů od zhruba 30 významných českých architektů a architektonických kanceláří specializujících se na tuto oblast. Prezentovány jsou pasivní domy rodinné i bytové. Některé projekty jsou již realizované a domy mají již i své uživatele, některé domy jsou ve fázi příprav k realizaci či se právě realizují a některé projekty na realizaci zatím čekají. Naleznete zde však i typové pasivní rodinné domy, jejichž projekt si můžete zakoupit a následně nechat při dodržení základních podmínek realizovat na vlastním pozemku.

Každému projektu jsou věnovány 2 prezentační strany, na kterých naleznete vizualizace domu, stručnou charakteristiku a identifikační údaje stavby, konstrukční i technická řešení a výběrový vzorový detail. Nechybí ani představení samotných autorů projektu s aktuálním kontaktem. Máte tak jedinečnou příležitost zvolit si architekta pro Váš projekt, přímo podle ukázkové stavby, která je nejbližší Vaším představám.

Katalog lze objednat za cenu 95 Kč + dobírka na www.isover.cz.

E-mail: info@isover.cz
Tel.: 296 411 735
Web: www.isover.cz