Policejní statistiky uvádějí, že jen během roku 2020 došlo v České republice k 1861 případům vloupání do obydlí. Jinými slovy – více než osmnáct stovek rodin přišlo o pocit bezpečného domova. Jak postupovat, aby byl domov maximálně zabezpečený? Jaké technologie, ale i chování mohou zloděje zastavit? V čem může pomoci chytrá domácnost? To poradí zářijový stavební veletrh FOR ARCH spolu se svými vystavovateli a partnery.

Mezi nimi jsou například Ministerstvo vnitra ČR a Policie ČR, jejichž zástupci představí v rámci přednášek důležité údaje, rady a návody, jak se chránit před krádežemi a vloupáním do bytů, domů a rekreačních objektů. Jedním z klíčových parametrů zachování bezpečí domova je prevence. Také na toto téma budou mluvčí obou institucí hovořit a nastíní, jak vybrat zabezpečení bydlení, jak si zvolit vhodného výrobce, jak zkombinovat mechanické a elektronické zabezpečení a také co udělat, pokud k narušení bezpečnosti domova dojde. „Na veletrhu FOR ARCH mimo jiné představíme i nový poradenský web Stop vloupání i projekt Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům zmiňující souhrn preventivních opatření při ochraně proti vloupání. Jeho součástí je také mobilní aplikace pro občany s názvem Zabezpečte se se základními informacemi a návody pro zabezpečení majetku,“ řekl Milan Fára z Ministerstva vnitra ČR.

Prevence i nejnovější technologie
Návštěvníci veletrhu se také dozví, jak může pomoci preventivní chování – například nesdělovat informace o dovolené na sociálních sítích, při delší nepřítomnosti doma zajistit nepravidelné kontroly důvěryhodnými osobami, při každém odchodu z domu zkontrolovat řádné uzavření či uzamčení oken, balkonových a vstupních dveří či pořídit si certifikované zabezpečení. Pojmenovány budou také nejčastější způsoby provedení vloupání a jejich odlišnosti v návaznosti na typ objektu.

„Kromě možnosti poradit se s odborníky přinese stavební veletrh FOR ARCH také přehlídku nejvýznamnějších firem z oboru zabezpečení, představí nejnovější technologie, ale také osvědčené bezpečnostní systémy – ať již pro bydlení, nebo třeba pro firmy či nebytové prostory,“ řekla ředitelka veletrhu Kateřina Maštalířová.

Své novinky představí na veletrhu FOR ARCH v Letňanech i JABLOTRON ALARMS, například zabezpečovací systém Jablotron 100+ propojující v sobě funkce alarmu a chytré domácnosti. Kromě bezpečí tak nabídne i pohodlí. „Čím dál více se skloňuje pojem chytrý dům/domácnost. Je to trend zvyšování pohodlí pomocí komfortního ovládání osvětlení, žaluzií, garážových vrat, zavlažování nebo vytápění. Veškeré úkony mohou probíhat podle nastaveného plánu nebo je lze aktivovat, kdykoliv si vzpomenete prostřednictvím mobilní aplikace. Klidně si zapnete zavlažování trávníku na dálku přímo z pláže během dovolené nebo pustíte topení, než se večer vrátíte z lyžovačky, abyste přišli do příjemně vyhřátého prostředí,“ vysvětlil manažer akcí a propagace společnosti Daniel Havel.

Veletrh FOR ARCH nabídne portfolio technologií pro zabezpečení i pomoc odborníků


Již 33. veletrh FOR ARCH se bude orientovat mimo zabezpečení a chytré domácnosti i na další oblasti stavebnictví. Nebudou chybět vystavovatelé ze sekcí stavebních prvků a materiálů, vytápění, dřevostaveb nebo oboru bazény a sauny & spa. Více na www.forarch.cz.