Proč od 27. listopadu nenaladíte v Praze programy České televize?

Současné pozemní digitální vysílání má před sebou poslední měsíce života. Zatím se sice nacházíme v přechodovém období, to se však už 27. listopadu 2019 změní. Jedněmi z prvních vysílačů jsou ty, které pokrývají území Prahy. V lednu 2020 pak dojde i k vypínání ostatních vysílačů pokrývajících Českou republiku.

Proč od 27. listopadu nenaladíte v Praze programy České televize?

I když se termín zdá stále ještě daleko, neplatí to pro ty, kteří využívají pro příjem signálu společnou televizní anténu (STA). U tohoto způsobu řešení rozvodu televizního signálu do jednotlivých bytových jednotek nestačí pouze zakoupení nového televizního přijímače, který dovede zpracovat televizní vysílání ve standardu DVB-T2, nebo jeho doplnění o set-top-box. Při přechodu na nový standard pozemního vysílání musí i STA projít úpravami. Antény jsou totiž ve většině případů nastaveny na příjem digitálního signálu na určitých kanálech, ale pro DVB-T2 se používají jiné.

Úprava nebo výměna kabeláže?

U mnoha STA stačí přidat do hlavní stanice programovatelný procesor pro příjem dalších multiplexů (balíčků programů a služeb na jednom kanále) nebo programovatelný zesilovač. S kanálovým procesorem lze naladit omezené množství multiplexů, kdežto na programovatelném zesilovači lze naladit všechny multiplexy. Nemusíte se tedy bát, že úpravou na DVB-T2 přijdete o současné pořady ve standardu DVB-T.
Není však výjimkou, že s ohledem na požadavky bude třeba v některých bytových domech provést nejenom modernizaci hlavní stanice, ale provést i výměnu zastaralých rozvodů STA. Tato výměna už není otázkou pár hodin.

Poptávka po úpravách STA roste

A volných termínů neustále ubývá. Právě teď je nejvyšší čas objednat si návštěvu servisního technika, a zajistit si tak plynulý přechod na DVB-T2. Předejděte situaci, kdy vám servisní firma nebude moci nabídnout volný termín dříve než v únoru.

www.promsat.cz

Fotogalerie

Proč od 27. listopadu nenaladíte v Praze programy České televize?
Firma

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři