Lapp Group představí na veletrhu AMPER vodič ÖLFLEX® HEAT 125 SC

Skupina LAPP představí na letošním veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace a komunikace AMPER 2014 nový výrobek značky ÖLFLEX®: Jednožilový vodič ÖLFLEX® HEAT 125 SC je použitelný pro velký rozsah teplot, současně také splňuje nejpřísnější požadavky na požární ochranu díky certifikované odolnosti proti šíření plamene a nízké toxicitě v případě požáru.

Lapp Group představí na veletrhu AMPER  vodič ÖLFLEX® HEAT 125 SC

Dále také představí optimalizovanou řadu optických kabelů HITRONIC®. V současné době jsou k dispozici všechna provedení optických kabelů včetně variant pro použití v energetických řetězech.

Vodič ÖLFLEX® HEAT 125 SC je vhodný zejména pro aplikace s vysokými teplotami okolí a prostory se zvýšenými požadavky na požární ochranu. Teplotní rozsah pro dlouhodobé použití vodiče je od -55 °C do +125 °C, krátkodobě odolává teplotám až +145 °C. V případě požáru zaručuje vodič bezpečnost v prostorech s výskytem osob tím, že minimalizuje šíření plamene, hustotu kouřových plynů a jejich toxicitu. Tyto vlastnosti přispívají ke snížení škod způsobených tvorbou toxických kyselin při požárech budov a zařízení.

Typické aplikace pro ÖLFLEX® HEAT 125 SC jsou kabeláž a připojení osvětlení, topení, spínací systémy a rozvaděče ve strojích a dalších zařízeních v průmyslových provozech. Vodiče jsou odzkoušené a certifikované VDE, a mohou tak být využívány v nejrůznějších oborech, včetně výroby generátorů a transformátorů, elektrických motorů, při zpracování plastů, v energetice a vzduchotechnice. Vodič ÖLFLEX® HEAT 125 SC je certifikován společností Germanicher Lloyd pro použití v námořních aplikacích.

K dosažení vysoké teplotní odolnosti jednožilového vodiče a výjimečných vlastností v oblasti požární odolnosti využívá skupina Lapp nejmodernější výrobní metody ve spojení s high-tech materiály a odbornými znalostmi založenými na dlouhodobých zkušenostech s výrobou kabelů. Mezi klíčové prvky patří know-how výroby bezhalogenových plastů, vlastní testovací a laboratorní zařízení a sofistikované procesy polymerace elektronovým paprskem (electron beam cross-linking). Tento výrobní proces využívá působení proudu elektronů na izolaci vodiče, který způsobí zesítění chemických vazeb u polymerů. Mezi výhody této metody patří lepší mechanické vlastnosti a zlepšení tepelné stability a požární odolnosti.

Skupina Lapp také rozšířila a doplnila sortiment optických kabelů. Se svým komplexním a trvale dostupným standardním sortimentem je skupina Lapp dobře zavedeným systémovým dodavatelem nikoli jen v segmentu metalických, ale také všech optických kabelů. Značka HITRONIC® aktuálně zahrnuje jednovidové a vícevidové optické kabely základních typů POF, PCF a GOF, které jsou vhodné pro pevné uložení, uložení do země, kabeláž budov, ale také pro průmyslové aplikace včetně provedení pro trvale se pohybující části strojů a uložení v energetických řetězech.

Pro kabely z optických vláken ­HITRONIC® byl také rozšířen sortiment příslušenství. K dispozici jsou k okamžitému dodání propojovací optické patch-kabely (jednovidové OS2, vícevidové OM 1 až OM 4) ve standardních délkách do deseti metrů s různými typy konektorů. Součástí nabídky jsou i sady konektorem ukončených vláken (pigtail) použitelných pro rychlou a snadnou instalaci. Díky optimalizaci sortimentu optických kabelů je skupina Lapp schopna dodávat komplexní portfolio výrobků z jediného zdroje.

Tyto, ale také mnoho dalších novinek obsahuje nový český Hlavní katalog LAPP GROUP 2014/2015, stejně tak nově aktualizovaný online katalog produktů Lapp, dostupný na stránkách www.lappgroup.cz. Pokud vás tyto informace zaujaly, navštivte stánek společnosti LAPP KABEL na veletrhu AMPER (Hala P, stánek 3.19), který se koná na Brněnském výstavišti od 18. do 21. 3. 2014.

Fotogalerie

Firma

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři