Na stavbu s UZINem - nivelační hmoty v jedné vrstvě bez napojení

V rámci nivelování podlah u nás všeobecně převládá příprava nivelačních hmot v míchacích nádobách (1-3 standartní pytle). Čas od času se ale naskytnou podmínky, kdy se hodí rovnou celá čerpací stanice duo-mix. Ať už jde o rozsáhlé plochy, velké tloušťky vrstvy, nebo se jedná o 7 patro bez výtahu – zde všude tato technologie dokáže výrazně pomoci. Nejde tu jen o časovou úsporu v rámci příprav, ale i o praktické vylití nivelačních hmot v jedné vrstvě bez napojení.

Nové prostory pro školku v Radotíně
U této konkrétní realizace se potkaly všechny podmínky zmíněné v úvodu. Šlo o plochu přibližně 300 m2, kde bylo potřeba vylít nivelační hmotu o tloušťce vrstvy 25–50 mm na odděleném podkladu. K tomu šlo o druhé patro bez výtahu, kam by se po lešení 15 tun materiálu nenosilo vůbec dobře.

Příprava materiálu

Čerpací stanice duo-mix
Základem byla správná příprava pro optimální funkčnost čerpací stanice a příprava materiálu – samorozlévacího tenkého potěru UZIN SC 997. Tento tenký sádrový potěr je ideální ke zhotovení rovných kladečských podkladů prakticky bez pnutí, zejména pak při větších tloušťkách vrstev. Do budoucna je ale tento tenký potěr nahrazen vylepšenou alternativou – tenkým potěrem UZIN NC 567.

Pravidelné zásobování míchacího čerpadla. Doprava rozmíchané nivelační hmoty.


Následně už jen bylo potřeba stabilně doplňovat zásoby materiálu v čerpadle, aby byl zaručen optimální poměr s vodou. Tato čerpací stanice byla schopna bez sebemenších problémů vytlačit nivelační hmotu do druhého patra hadicí o délce přibližně 40 metrů. Lití tenkého potěru pak probíhalo na oddělené vrstvě v tloušťce od 25–50 mm (Obr. 4ab). Samozřejmostí bylo v průběhu aplikace odvzdušňování hmoty odvzdušňovacím válečkem, aby byl zachován správný technologický postup. Právě díky čerpací stanici se tak celá plocha mohla vylít za jeden den a následné práce se na stavbě mohly rozjet už odpoledne následujícího dne.

Lití nivelační hmoty SC 997

 

UZIN. A podlaha je Vaše.

Realizace: TEPO-LD s.r.o.

Dokumentace: Kryštof Mareš, UZIN UTZ Česká republika s.r.o.

Kontaktní údaje

Uzin Utz Česká republika s. r. o.
Českomoravská 12a/2255, 19000 , Praha 9, Tel.: 283 083 314, info@uzin.cz, Web: www.uzin-utz.com

Mohlo by vás zajímat

27.5.2024 / Konstrukce

Marmoleum a umění ho pokládat s přispěním materiálů UZIN v nové prodejně o rozloze 900 m2

V rámci přípravy nové prodejny v obchodním domě Nová Karolína v Ostravě bylo potřeba položit 900 m2 marmolea. Jednalo se o jeden hlavní..

9.5.2024 / Materiály

Rekonstrukce kancelářských prostor s materiály UZIN rychle a kvalitně

Přibližně po 10 letech pravidelného využívání kancelářských prostor ve Dvoře Králové nad Labem přišla na řadu rekonstrukce..

1.11.2023 / Materiály

Společnost Pallmann v mezinárodní soutěži hledá nejlepší parketové podlahy

Společnost Pallmann pořádá Světový pohár Magic Oil Wood Floor World Cup. Pallmann, mezinárodně působící společnost na poli produktů a..

21.10.2023 / Materiály

UZIN Turbolight Systém pro renovaci podlah s omezenou nosností

Každá renovace podlahy má svá úskalí. UZIN má řešení. Systém UZIN Turbolight® kombinuje osvědčenou kvalitu s inovacemi vycházejícími..

29.5.2023 / Materiály, Konstrukce

Sádrový potěrový systém UZIN Turbolight®-System pro rychlou lehčenou renovaci podlah

Společnost UZIN UTZ, jakožto dodavatel kompletních podlahových systémů, je lídrem ve vývoji a výrobě produktů a strojů pro podlahy,..

NAŠI PARTNEŘI Další partneři