Dílce

Kompozity z Prefy ve vodohospodářství a energetice

Je to už více než 15 let, kdy jsme v našem brněnském závodě vyrobili první tažené kompozitní profily, tehdy za pomoci americké firmy Strongwell. A od této doby také aktivně spolupracujeme s vysokými školami a s mnoha výzkumnými institucemi v ČR i v zahraničí.

Požární, tlakově plynotěsná vrata a dveře i pro Zimní stadion Ondreje Nepely v Bratislavě

Potřeba dnešní společnosti je neustále se rozvíjet a dosahovat dalších vytyčených vrcholů, což se promítá i do dnešního stavebního průmyslu. Realizují se stále náročnější stavby, v nichž je prvotním zájmem zajištění bezpečí lidských životů a zdraví lidí a v neposlední řadě také snaha ochránit v co největší míře vynaloženou investici.

Wienerberger na FOR ARCHU představí nové produkty a služby

Na návštěvníky stánku společnosti Wienerberger na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech čeká řada novinek. Představí se zde jak nové cihly POROTHERM pro pasivní domy, tak nové zajímavé služby pro koncové zákazníky.

Z cihel POROTHERM T Profi už stojí první rodinné domy

Z cihel plněných minerální vatou POROTHERM T Profi, které společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., uvedla na trh v dubnu letošního roku, již stojí první domy. Dokladem toho je glajcha, která ozdobila hrubou stavbu nízkoenergetického rodinného domu ve Velkém Meziříčí.

Kompaktní šachtové dno CORSETTI

Na stavby řízené ŘSD ČR vyvinula společnost EUROBETON ­MABA s.r.o. kompaktní šachtové dno EUROBETON.

Jako lego z betonu

V současné nelehké ekonomické situaci a úbytku zakázek je jakákoli úspora velmi vítaným a důležitým faktorem. S velmi zajímavým a účinným řešením přichází na český trh společnost OSBET BETON s.r.o., která působí v oblasti výroby betonu už více jak 20 let.

KM Beta nově dodává vybrané pálené a vápenopískové prvky spolu s lepidlem

Technologie výroby vápenopískových cihel umožňuje vyrábět prvky s vysokou rozměrovou přesností. Systém SENDWIX od společnosti KM Beta, jehož základem jsou právě vápenopískové zdicí prvky, se již v minulosti stal průkopníkem přesného zdění na tenkou spáru /lepidlo/.

Prefabrikovaný skelet z Prefy Praha rozšíří zázemí obchodního domu IKEA na Černém Mostě

Pokud jste navštívili v poslední době obchodní dům IKEA na Černém Mostě, nemohli jste si nevšimnout, že jak v jeho severní, tak i jižní části panuje čilý stavební ruch.

„Pohádka“ pro stavebníky? Pálený systém PROFIBLOK o více než 40 % levnější

Pálená „červená“ cihla je mezi stavebními materiály doslova klasikou. Vyniká vlastnostmi jako je výborná pevnost, velmi dobrá akumulace tepla, požární odolnost a mnoho dalších. Navíc je lidem, díky dlouhé tradici cihelen v Českých zemích, tento materiál velmi blízký.

Rekonstrukce nalehko

Při celkové rekonstrukci staré chalupy v Rokytnici nad Jizerou došlo také na střechu a okapový systém. Původní eternitové šablony již pomalu dosloužily a majitel byl tak postaven před nevyhnutelnou otázku „ co se střechou?“

Liniové odvodnění komunikací novými materiály

Ani betonové obrubníky nevynikají takovou rázovou houževnatostí jako nové obrubníkové odvodňovací prvky RONN KERB z recyklovaného kompozitu.

Produkty WAVIN OSMA ve Zlaté uličce na Pražském hradě

Ozvěny historie: Zlatá ulička (oficiální název Zlatá ulička u Daliborky) je jedním z nejromantičtějších a turisty nejvyhledávanějších zákoutí Pražského hradu. Zlatá ulička je dlouhá asi 230 m. Leží u severní hradní zdi a je posledním zbytkem původní drobné zástavby Pražského hradu.

Naše úsilí o vyšší efektivitu a inovace našich výrobků nepolevuje ani v období krize

Beton a betonové výrobky mají v dopravním stavitelství své pevné a nezastupitelné místo. Ať již jde o monolitické betonové konstrukce, prefabrikované dílce či další produkty celého spektra betonářského zboží, zde všude může nabídnout své služby jeden z největších výrobců v této oblasti, společnost ŽPSV a.s. Na aktuální dění ve společnosti jsme se zeptali ředitele úseku dopravních s

Společnost HAURATON ČR získala stříbrnou medaili za nejlepší stavební výrobek

Produkt RECYFIX PRO FIBRETEC společnosti HAURATON získal stříbrné ocenění vyhlášené Českou stavební akademií za vynikající technické vlastnosti odvodňovacího systému.

Lokalita Zaolší ve Vendryni bude odkanalizována

Slavnostním přestřižením pásky, jako symbolickým zahájením projektu, začala ve Vendryni, části Zaolší, výstavba kanalizace. Z hlediska životního prostředí a dalšího strategického rozvoje obce a jejího okolí je odkanalizování této lokality považováno za velmi důležité.

Jaký vybrat okap?

První je třeba zodpovědět otázky, kam chceme okap umístit, rozměry domu a svou finanční situaci. Levný materiál nemusí v konečné fázi být laciný, připočtete-li každoroční nátěry, nutnou údržbu a životnost materiálu, skutečná cena se výrazně navýší.

Novinka firmy HALFEN

Nový, účinnější, únosnější tepelněizolační balkonový prvek HIT HP High Performance

ALPOLIC/A2 a ALPOLIC/FR – od projektu k realizaci

V. Kde a jak ušetřit na odvětrávané fasádě s požadavkem požární klasifikace A2 (DP1)

QDrain Footbal drenážní a hydroizolační systémy

S rozvojem chemie a zpracování plastů se v posledních letech dynamicky rozšiřuje řada inovativních systémů, které postupně nahrazují klasické technologie a zpravidla bývají elegantní, úsporná a šetrná k životnímu prostředí.

FV-PLAST, a.s. na veletrhu ISH 2011 ve FRANKFURTU

Česká společnost FV-PLAST se specializuje na výrobu plastových systémů pro tlakové rozvody pitné vody a teplé užitkové vody, ústředního a podlahového vytápění.

Také v roce 2010 získala společnost Pario řadu ocenění za realizace střech

Průvodním znakem naší novodobé společnosti je soutěžní prostředí a neustálá konfrontace s konkurencí. Obstát v této konkurenci znamená provádět svou práci s maximálním nasazením, odpovědností a vysokou odborností.Je-li tomu tak, můžete si dovolit svou práci veřejně prezentovat na odborných soutěžích a podrobit jí kritice nebo naopak obdivu a ocenění.

Tygří přehrady v České republice

Společnost Johnny servis se od 1. ledna 2011 stala výhradním distributorem protipovodňových mobilních zábran kanadské výroby Tiger Dam pro střední Evropu.

POROTHERM DŮM Wienerberger získal ocenění „Dům roku 2011“

Typový rodinný dům Bonus Plus realizovaný podle projektu společnosti G SERVIS CZ v programu Porotherm dům Wienerberger a postavený ze zdicího systému POROTHERM získal prestižní ocenění „Dům roku 2011“.

Před ohněm utečeš, před vodou pomůže mobilní protipovodňové hrazení

S přicházejícím jarem a obdobím dešťů začíná být opět aktuální otázka ochrany měst a lidských obydlí proti povodním. Existují různé způsoby obrany proti vodnímu živlu, některé dlouhodobějšího charakteru jako např. postavit si dům na vyvýšeném místě, a pak prostředky k ochraně budov a majetku, které lze použít aktuálně v době ohrožení.

Podstatou úspěchu jsou praktické zkoušky požární odolnosti

Firma Knauf je jeden z největších poskytovatelů pasivních prvků požární ochrany, neboť sádrokartonové desky jsou z tohoto pohledu nejrozšířenějším materiálem.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři