Retro koupelny - vrchol noblesy a elegance

Třicátá léta minulého století jsou mnoha odborníky považována za vrchol noblesy a elegance. To se týkalo nejen módy v oblékání, ale také mnoha dalších krásných výrobků, zejména v automobilovém, nábytkářském či stavebním průmyslu.

Retro koupelny - vrchol noblesy a elegance

Ne jinak tomu bylo i v oblasti vybavení koupelen. Zde převládaly plynulé a zaoblené tvary u van, obdélníková umývadla a dále baterie, odpadní sifony, držáky zrcadel i umývadel – to vše samozřejmě v chromu.

Tento design je dodnes pro mnohé architekty vyjádřením trvalé hodnoty, nadčasovosti, pocitu jistoty a něčeho výjimečného.

Není proto žádný div, že i mezi dnešními staviteli rodinných domů je řada lidí, kteří chtějí prchnout ze sevření vše objímající uniformity a touží po něčem originálním.

 

Jsou si toho vědomi i výrobci koupelnového vybavení, a retro koupelny jsou proto nyní opět v kurzu. Parádní retro koupelna je případným zájemcům k dispozici i v koupelnovém a interiérovém studiu Elements ve Zlíně. Mramorový obklad stěn je zde vkusně a kontrastně doplněn italskou keramickou dlažbou. Obdélníkové umývadlo je umístěno na chromovanou podnož a osazeno stojánkovou baterií s vrtulovými kohoutky. V chromovaném rámu je upevněno také zrcadlo nad umývadlem. Výrazným prvkem koupelny je designový - retro žebříkový radiátor – samozřejmě také v chromu. Čistotu designu koupelny podtrhuje sprchový kout provedený z transparentního bezpečnostního skla s chromovaným kováním. Na retro styl koupelny navazuje i závěsná toaleta s bidetem, kdy poklop toalety byl zvolen v klasické černé barvě. Veškerá sanitární technika i obklady jsou z produkce světoznámých italských výrobců. Můžete si být proto jisti, že pokud navštívíte studio Elements, vaše retro koupelna bude na té nejvyšší technické úrovni dnešní doby.

Ivo Románek

Firma

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři