Thermofix & Imperio – nejoblíbenější české podlahoviny na trhu

Když přijde na podlahy, návrhář interiérů či kladeč stojí vždy před úkolem vybrat materiál odolný, designově přitažlivý a snadno použitelný i do členitého interiéru, navíc v rozumném cenovém rozpětí.

Thermofix & Imperio – nejoblíbenější české podlahoviny na trhu

České vinylové podlahové krytiny Fatra Thermofix a Imperio integrují všechny náročné požadavky do jediného celku a navíc navozují přirozený dojem skutečného dřeva a kamene. Vzájemným kombinováním jednotlivých vzorů a jejich odstínu je možné sestavit koncepčně velmi zajímavá a vizuálně harmonická řešení interiérů.

Technologie výroby
Thermofix i Imperio jsou speciální heterogenní vinylové podlahoviny, vyráběné společností Fatra, a.s. K charakteristickým konstrukčním prvkům patří složení vlastní krytiny z několika vrstev. Rozdíl mezi nimi tkví v tom, že Thermofix je, na rozdíl od Imperia, vyztužen skelným rounem. Obě krytiny se vyznačují vysokou rozměrovou stálostí.

Využití vinylových podlah
Širokou variabilitu Thermofixu i Imperia ilustruje různorodost interiérů, kde lze tyto krytiny využít. Jedná se například o prodejní centra, vstupní haly, chodby, kanceláře, hotely, restaurace atd.

Pro své špičkové materiálové vlastnosti je především Imperio vhodné i do domácností. Nespornou výhodou obou podlahovin je také jejich velmi snadná údržba a odolnost (zejména díky polyuretanové vrstvě na povrchu krytiny).
Za ocenění u obou podlahových krytin stojí mimo jiné také odolnost k vlhkému prostředí, odolnost při poškrábání a oděru, velmi nízká úroveň hluku, vhodnost pro podlahové vytápění či zdravotní nezávadnost. Podlahy jsou testovány na odolnost vůči bakteriím a usnadňují tak život i rodinám s alergiky.

Dokonalá imitace dřeva a kamene
V současnosti jsou v nabídce podlahovin Thermofix dvě kolekce imitující dřevo (Elegance / Rustikal) a jedna imitující kámen (Stone). Co se týká Imperia, je v nabídce 12 dekorů přírodního vzhledu, taktéž imitujícího dřevo.

Thermofix i Imperio znamenají výrazné usnadnění návrhu projektu interiérů v mnoha směrech.

Technické specifikace
Podlahová krytina Thermofix je formátována do rozměrů 900 mm x 150 mm (imitace dřevo) a 300 mm x 300 mm nebo 450 mm x 450 mm (imitace kamene). Celková tloušťka dílců je 2,5 mm, z toho tloušťka nášlapné vrstvy je 0,8 mm nebo 2,0 mm a z toho tloušťka nášlapné vrstvy je 0,4 mm.

Podlahovina Imperio je vyráběna v rozměrech 1200 mm x 180 mm. Celková tloušťka dílců činí 2,0 mm, z toho nášlapná vrstva je 0,3 mm.

Kompletní nabídku podlahových krytin, včetně inspirace při zařizování interiérů, naleznete na stránkách www.fatrafloor.cz nebo na www. showroom.fatrafloor.cz

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři