Fotbalisté Uhříněvsi mají nový sportovní areál. Využívat ho budou i mladíci Bohemians 1905

Z nového sportovního areálu se mohou od středy těšit fotbalisté TJ Čechie Uhříněves. Nové hřiště a šest kabin z modulů využijí kromě uhříněveských fotbalistů také mládežnické týmy Bohemians 1905.

Fotbalisté Uhříněvsi mají nový sportovní areál. Využívat ho budou i mladíci Bohemians 1905

Slavnostního otevření se proto kromě zástupců Prahy 10, 11 a 22 zúčastnily také fotbalové legendy vršovického klubu Antonín Panenka či Karol Dobiaš.

Exhibiční fotbalové utkání ve středu slavnostně otevřelo nový sportovní areál v Uhříněvsi. Proti zástupcům firem, které se na jeho stavbě podílely, a jejich hostům, včetně bývalého hokejového brankáře Petra Břízy, v něm spolu s magistrátními úředníky nastoupili také bývalí hráči pražských Bohemians. Pod dohledem Antonína Panenky se tak na hřišti objevil mimo jiné i Karol Dobiaš. Mládežnické týmy vršovického klubu totiž budou nový areál využívat spolu s fotbalisty místní Čechie.

Kromě samotného hřiště se místní klub dočkal také zbrusu nového sportovního zázemí, které zahrnuje šest šaten pro hráče a rozhodčí. Při jeho stavbě byla využita netradiční modulová technologie Touax, kdy je celá konstrukce nejprve vyrobena v továrně a na místě realizace pouze složena jako velká stavebnice. „Celou stavbu s plochou přes čtyři sta metrů čtverečních se nám díky naší modulové technologii podařilo dokončit zhruba za pouhý měsíc. Pokud by se v Uhříněvsi rozhodli pro tradiční zděnou konstrukci, trvalo by to několikanásobně déle a bylo finančně mnohem náročnější,“ říká Albert Tošovský, obchodní ředitel společnosti Touax, která stavbu realizovala. V současnosti má budova jedno patro, výhledově je ale v plánu i přístavba druhého a barevná vnější fasáda.

Kromě tradičního stříhání pásky proběhl i křest celého areálu. Ten nakonec přinesl více štěstí bývalým fotbalovým profesionálům, kteří v exhibičním utkání dokázali zvítězit 4:1.

www.touax.cz

Fotogalerie

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři