Jejich použití zabraňuje prostupu reflexních trhlin na povrch, tím prodlužuje životnost asfaltových vrstev až trojnásobně a snižuje o polovinu náklady na údržbu. Sklo-vláknité mříže chráněné teplotně odolným polymerovým povlakem jsou velmi snadno frézovatelné, plně recyklovatelné a přispívají ke snížení emisí CO2.
Způsob použití výztužných geomříží lze rozdělit dle tří typů aplikace. Velkoplošné opravy, lokální opravy a speciální opravy.
Vhodným výztužným prvkem pro velkoplošné opravy s aplikací na hladký povrch – existující nebo nový povrch – jsou samolepicí geomříže zajišťující rychlou opravu bez aplikace spojovacího postřiku pod mříž. Přitlačením mříže k povrchu dojde k aktivaci lepidla a adhezi. Geokompozity složené z geomříže a netkané textilie jsou vhodnou alternativou pro frézovaný povrch. Pokládají se do čerstvé emulze. Po vyštěpení dojde k potřebnému přilepení k povrchu.
SAINT-GOBAIN ADFORS CZ nabízí řešení pro lokální opravy asfaltových vrstev v kritických oblastech výmolů, spár, výkopů a kolem kanalizačních vpustí. Kompozitní geomříž – záplata – se skládá ze sklovláknité mříže, netkané textilie a tenké vrstvy modifikovaného asfaltu pro dokonalou fixaci na frézovaný povrch. ADFORS GlasGrid PG výrazně zkracuje dobu opravy díky aplikaci bez použití spojovacího postřiku. Pro ochranu okolí kanalizačních poklopů je možné použít záplatu prstencového tvaru.
Geomříž lze použít také na speciální opravy povrchů překrytých litým asfaltem, kde eliminuje jeho roztékání během procesu tvrdnutí a chrání povrch proti vzniku mikrotrhlin. Výstavba nebo rehabilitace komerčních parkovacích ploch a tramvajových pásů jsou dobrými kandidáty pro aplikaci ADFORS GlasGrid.
Geomříže ADFORS GlasGrid nacházejí své uplatnění nejen na českém trhu. Výrobce SAINT-GOBAIN ADFORS CZ dodává výztuže do Evropy, Afriky, Austrálie, Asie a na Blízký východ. Aplikovány jsou na silnicích, dálnicích i letištních plochách. Svou oblibu si získaly díky jednoduché bezproblémové aplikaci a vysoké účinnosti v ochraně proti trhlinám. Použití sklovláknitých geomříží je šetrné k životnímu prostředí. Vyrábí se z minerální vstupních materiálů, plně recyklovatelné a díky prodloužení životnosti vozovky výrazně snižují produkci emisí CO2 spojených s údržbou a opravou silnic.