Technika

Vozidla Tatra Phoenix - nedílná součást každé stavby

Těžké sklápěčky, všestranné UDSky, nosiče kontejnerů či domíchávače betonu. Vozidla, která potkáváte na každé stavbě, ale jen některá mohou spolehlivě vykonávat svoji práci i v nepříznivém počasí či v nepřístupném terénu. Dříve to byly nezničitelné osmsetpatnáctky, dnes jsou to vozidla TATRA PHOENIX.

Statech s pracovními plošinami Genie vás vezme výše!

Tak zní motto společnosti GENIE, kterou nejen na českém trhu zastupuje firma STATECH

Novinka ve výrobě bednění PERI - Univerzální bednění DUO pro stěny, sloupy a stropy

Firma PERI ukázala zájemcům na produktových dnech v Jesenici a Prostějově, čeho je možné dosáhnout s novým druhem lehkého bednění DUO při kombinaci nových materiálů a nové systematičnosti konstrukčních dílů.

Podpora v každé fázi výstavby, moderní staveniště od bednění po elektronické pomocníky

V rámci monolitické výstavby je jedním ze základních prvků úspěšného a ekonomického dokončení projektu volba vhodného bednicího systému; jen bednění totiž vtiskne betonu finální tvar i povrchovou strukturu.

Společnost Kuhn Bohemia slavnostně otevřela svou novou pobočku v Brně

Den 6. říjen 2016 se významně zapíše do historie působení společnosti Kuhn Bohemia a. s. na českém trhu.

Automatické centrum pro zpracování betonářské oceli ze svitků PEDAX Twinmaster 20–model 81

Zařízení Twinmaster 20 je zpracovatelské centrum pro hospodárnou výrobu ocelových třmenů a dvojitě ohnutých tvarů ze svitků. Zpracovávat je možné jednotlivé dráty s průměry 10 až 20 mm a zdvojené dráty s průměry 10 až 16 mm. Twinmaster 20 je vybaven technikou servo pohonů. Toto provedení přesvědčuje svým tichým způsobem práce, malou spotřebou energie a nízkými náklady na údržbu.

STAVEBNÍ VÝTAHY GEDA v České republice

Známé a populární stavební výtahy německé firmy GEDA z bavorského Asbach-Baumenheimu jsou na českém trhu již skoro tři desetiletí zastupovány kolektivem pracovníků firmy ASTA spol. s r. o. Firma ASTA se snaží po celé toto období neustále rozšiřovat prodej, samozřejmě zajišťovat naprosto spolehlivý servis a zároveň též úspěšně provozovat půjčovnu celého sortimentu stavebních výtahů firmy GEDA.

Hošek TRADE s. r. o. představuje novu řadu špičkových produktů pro demolici a výstavbu

Mezi nosné produkty společnosti Hošek Trade s.r.o. patří především demoličních kladiva TECNA. Společnost TECNA patří mezi špičkové high tech společnosti, jejíž současný podíl na trhu bouracích kladiv v Itálii je 45 % a nabízí bourání na nejvyšší možné úrovni.

Rok 2016 - dobrý rok pro výročí produktů DOKA

Inovativní produkty Doka – bednicí desky Doka 3-So, rámové bednění Framax i samošplhací systém SCP – slaví desítky let úspěšných nasazení.

Premiéra buldozeru Liebherr PR 716

Společnost Liebherr rozšiřuje výrobní řadu generace 6 o nový buldozer PR 716 Litronic. Tato řada zahrnuje celkem šest modelů s provozními hmotnostmi od 13 do více než 73 tun.

ENVIROX s. r. o. - čištění, monitorování a frézování kanalizace

Firma ENVIROX s. r. o. vznikla spojením odborníků s mnohaletými zkušenostmi z oblasti vodohospodářství v České republice i v zemích Evropské unie. Řeší veškeré problémy spojené s provozem kanalizací a stokových sítí, kalového hospodářství a některé oblasti odpadového hospodářství. Její předností je individuální přístup k zákazníkovi, flexibilita a profesionální přístup k řešení jednotlivých úkolů.

Společnost ROTHLEHNER dodala první mostní prohlížečku MOOG

Společnost ROTHLEHNER pracovní plošiny s. r. o. se zabývá prodejem a servisem pracovních plošin. Koncepce firmy je již přes 22 let založena na prodeji široké škály pracovních plošin, kvalitním servisním zázemí, odborném personálu a úzkém a trvalém vztahu s dodavateli pracovních plošin.

Nová řada minirýpadel JCB – stroje budoucnosti nyní i u nás!

Inovační úsilí ve společnosti JCB nikdy nekončí. Nejlepším důkazem těchto slov je i zcela nová generace minirýpadel s obchodním označením JCB 48Z-1, 51R-1, 55Z-1 a 57C-1, jejichž prodej zahájila společnost TERRAMET zákazníkům na území České republiky.

Instalace optických sítí

Pro většinu obyvatel v České republice je internetové připojení samozřejmostí. Přesto podle mapování vysokorychlostních sítí v naší republice vyplynulo, že téměř 30 % základních sídelních jednotek nemá relevantní internetovou infrastrukturu.

25 let asfaltových obaloven ASKOM

Společnost ASKOM začínala v roce 1991 jako výrobce elektrických topných těles a dodavatel řídicí a regulační techniky. Odtud byl jen krůček k prvním dodávkám pro obalovny, ať už to byl autonomní systém pro řízení hořáku sušicího bubnu a sledování procesu sušení kameniva nebo první jednoduchá verze řízení procesu míchání.

Společnost Kuhn Bohemia slavnostně otevřela svou novou pobočku v Brně

Den 6. říjen 2016 se významně zapíše do historie působení společnosti Kuhn Bohemia s.r.o. na českém trhu.

IVECO Z TRUCK - koncept nákladního vozu s nulovým dopadem na životní prostředí

Iveco uvádí svůj premiérový IVECO Z TRUCK, koncept nákladního vozu dálkové přepravy, který boří veškeré překážky na cestě za výsledným vozidlem s nulovým dopadem na životní prostředí pro naprosto udržitelný systém dopravy.

Skončila Cat Roadshow 2016. V českých pískovnách navázala na úspěchy veletrhu Bauma

V sobotu 28. května skončila v pískovně Hrušovany u Brna jedinečná předváděcí akce s názvem Cat Roadshow, kterou pro své zákazníky a partnery připravila společnost Zeppelin CZ ve spolupráci s firmou TATRA TRUCKS.

Zákazníci oceňují vysokou kvalitu a inovativnost strojů Schnell

říká v rozhovoru pro Stavební a investorské noviny jednatel společnosti ITES spol. s r.o., Ing. Jiří Javorský, se kterým jsme měli možnost hovořit v průběhu května v sídle firmy ve Znojmě.

PASCHAL na veletrhu BAUMA 2016

Na jednom z největších světových veletrhů stavebního průmyslu v Evropě BAUMA 2016 v Mnichově představila své nové produkty i letos společnost PASCHAL. Skupina PASCHAL je vedoucí výrobce bednicích a podpěrných systémů pro moderní betonovou stavbu. Rodinná firma, řízená již třetí generací, patří k nejznámějším celosvětovým firmám ve stavebnictví.

Liebherr představuje novou typovou řadu hydraulických rychlestavitelných jeřábů L1

Společnost Liebherr vyvinula novou typovou řadu hydraulických rychlestavitelných jeřábů, která byla v březnu 2016 v rámci předpremiéry představena evropským partnerům společnosti Liebherr. Nejmenší typová řada jeřábů s dolní otočí byla uvedena pod novým typovým označením L1.

Pracovní plošiny ROTHLEHNER pro výstavbu a manipulaci

Společnost ROTHLEHNER pracovní plošiny s. r. o. se zabývá prodejem, servisem a poradenstvím v sektoru pracovních plošin. Koncepce firmy je založena na prodeji široké škály pracovních plošin, kvalitním odborném servisním zázemí a dlouhodobém vztahu jak s dodavateli, tak se svými zákazníky.

Čtvrtá generace tvarovacích strojů pro výrobu předpjatých stropů firmy Elematic

Tvarovací stroj E9 - 1200e je první tvarovací stroj na světě, který je schopný pracovat úplně automaticky, bez zásahu obsluhy.

Společnost Terrastroj oslavila 25 let od svého založení v duchu anglických tradic

Bratislava je nejen moderní, životem pulsující slovenskou metropolí, ale také sídlem řady významných firem. Jednou z nich je i společnost Terrastroj, která je výhradním dovozcem stavebních strojů značky JCB na Slovensko. Společnost JCB sídlí v Anglii a je třetím největším výrobcem stavebních strojů na světě.

Na veletrhu Bauma 2016 jsme se prošli po Vermeer City

Opět po třech letech se na mnichovském výstavišti konala největší světová výstava stavební techniky, strojů a technologií pro stavební průmysl. Za týden prošlo branami výstaviště kolem 580 000 návštěvníků z více než 200 zemí. Ti si mohli prohlédnout novinky více než 3400 vystavovatelů. Nechyběla ani americká firma Vermeer, která připravila originální expozici na téma Vermeer City.

Vyhledávač stavebních pojmů

Nechte si zasílat měsíční newsletter

Na facebooku

NAŠI PARTNEŘI Další partneři